Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe szívóharcsát szeretnék,...

Fütyicukor kérdése:

Törpe szívóharcsát szeretnék, tapasztalatok érdekelnének hogy tényleg annyira kényes halacska? Mert sok helyen olvasom hogy nagyon kényes mindenre.

Figyelt kérdés

2015. ápr. 29. 09:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálam a Green Aqua-ban vásároltakból a nagy része elpusztult, az Aqua Depos-ok közül egy sem.
2015. ápr. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ott kezdődik a dolog, hogy bár megoldott a szaporodásuk fogságban, a többség még mindig vadon fogott: egyszerűen költséghatékonyabb a dolog. Tehát vagy bírják az utazást vagy nem, vagy lappang bennük valami, vagy nem.

A problémát csak fokozza, hogy a boltban rosszul tartják, táplálják őket. Illetve, hogy a kedves gazdi is rosszul tartja, illetve próbálja táplálni őket.


Szóval:

- Jól meg kell nézni a boltban a halakat és szőrös szívűnek kell lenni: csak olyan példányt érdemes megvenni, amelyiknek egészségesen kerek pocakja van. Beesett pocak = vagy fertőzött vagy nemsokára éhen hal. Túl kerek, túl nagy pocak = fertőzés, szervleállás.

- Csakis és kizárólag érett akváriumba szabad belerakni, azaz 6 hónapnál régebb óta felállított, azóta problémamentesen működő akváriumba.

- Plusz pont, ha van egy kis barna algád, azt tuti megeszik.

- A túlnyomó többségük nem fogadja el a műkaját. Érdemes bespájzolni halaknak való zöldségekből: borsó, spenót, cukkini stb.

- Bár a szakirodalom gyakran mást ír, érdemes úgy tartani őket, mint a neonhalakat: legalább 80 centi kiúszótér és 5-6 fős csapat. Ugyanis aktív csapathalról van szó: https://www.youtube.com/watch?v=_bGV5qTtNWk

- Még így is előfordulhat, hogy az első hónapban minden előjel nélkül kidöglik egy-kettő. Ha az első hónapot túlélik, akkor általában már nem szokott probléma lenni velük, egészséges, stramm halacskák.

- Kisebb akváriumba érdemes inkább süncsigát venni ;) Több fajta algát eszik és sokkal nehezebb kinyírni.


(Ezeket az infókat mindenféle fórumokról kukáztam össze, amikor Otocinclus vásárlás előtt álltam.)

2015. ápr. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
10 nk lágy nem döglenek meg egykönnyen.
2015. ápr. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt a mondatot jól lerövidítettem :D

Na szóval

10 nk-s lágy vízben nem döglenek meg egykönnyen.


Szerintem sok helyen az lehet a baj, hogy túl kemény csapvizet használnak és azt nem bírja elviselni.

2015. ápr. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!