Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » EasyFlux 200 szűrőt 60 literes...

EasyFlux 200 szűrőt 60 literes akvárium normális szűréséhez (nem tengeri, édesvízi) milyen erősségűre állítsam?

Figyelt kérdés
Nem találtam leírást semmilyen emberi nyelven erről a szűrőről sajnos, viszont van benne egy csavarható gomb, amivel a szűrés erősségét tudom változtatni. Nem tudom ekkora akváriumhoz mi a jó, az erős, vagy közepes, és gondolom az is számít, hogy kishalas, tehát nem feltétlenül jó, ha elsodorja őket állandóan az áramlat. Előre is köszi a válaszokat!
2015. ápr. 29. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a szűrőt, ami sokaknál, nálam is bevált belső szűrőnél az a 10X vízforgatású szűrő használata, példa 60 literesnél 600 liter/óra, Viszont! nem ennyivel megy, hanem vissza van véve a felére kb, tehát csak 300 L/h majd hétről hétre ráadni a vízhozamot ahogy koszolódik a szivacs.


Amit találtam erről: [link] ez nem szűrő, hanem keringető, talán egy 20 literes akváriumba lehetne használni valamilyen hátsó polcos szűrő építéséhez aminél nincs emelési magasság.


Itt: [link] ha lejjebb görgetsz akkor az "Oldalsó, nyitott rendszerű külső szűrő" de 60 literes akváriumhoz kevés, 20 literesre lehet elég.

2015. ápr. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tehát ez csak egy vízpumpa, nem szűrő.
2015. ápr. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Bizony, ez csak egy vízszivattyú, méghozzá elég kis teljesítményű, ehhez még kellene egy tartály szűrőközeggel, stb, 60-literes akváriumnál teljes kapacitással kellene használni. Mire szeretnéd használni, mert önmagában ez csak keringeti a vizet. Úgy is használható, hogy szivacsfallal leválasztanak egy sarkot az akváriumból, akkor a szivacs megszűri a vizet.
2015. ápr. 30. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Na srácok, akkor leírom :) Én kérdeztem tegnap a világítással kapcsolatban is, de időközben jött a vízkeringtető rendszer beállítása és ezzel van gondom. Itt egy link, ez van az akváriumba beépítve (mint előző kérdésemben írtam, hogy beépített az akvárium, csak nem tudom a beállítást): [link]

és ez van hozzá téve: [link]


A keringtető tetején van egy kis tekerhető gomb, ami az áramlás és szűrés erősségét állítja. Azt írja, hogy 230l/h max. Akkor ennyire kellene feltekerjem, tehát a maximális sebességre? Vagy hogy lenne jobb? Bocsi, de ehhez már tényleg kevés vagyok, pedig régen én is akváriumoztam, de akkor még nem voltak ilyen profi cuccok.

2015. ápr. 30. 10:55
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Osztom Joci meglátását ami a 10x-es keringetési kapacitást illeti. Tehát kb 300L/h kellene tiszta szűrőközegnél 60literhez. Ezt kellene tartani akkor is ha terhelődik a szűrő, az-az fokozatosan feljebb állítani addig amíg már ez sem elég, akkor kell takarítani és újból visszaállítani minimumra. Nálad viszont alapból ennyi a keringetés, nincs lehetőség nagyobb kapacitásra. Nem akkora probléma csak gyakrabban kell tisztítani. Ha látod ,hogy csökken a vízáramlás kitakarítod és mehet tovább. Jobb lenne ha kicsit nagyobb lenne de ha ez van ez is megteszi. Nem tudom volna e értelme közepessel indítani, hogy egyszer feljebb állíthasd. Én azt hiszem nem vacakolnék vele, maxra állítanám és tisztítanám ha kell.
2015. máj. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor feltekerem és meglátom, hogyan tovább.
2015. máj. 1. 12:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Salx Narval már leírta amit kell, én csak megerősíteni tudom, maxon mehet a szűrő.
2015. máj. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!