Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 140 literes akváriumom...

Van egy 140 literes akváriumom. Egészséges növények, jó szűrés, és megfelelő világítás. Mióta fagyasztott vörös szúnyoglárvával etetem a halakat, azóta "olajréteg" van a víz felszínén. Lehet összefüggés? Ha nem, akkor mitől lehet?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 29. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Természetesen lehet, ha nem tettél be a közelmúltban új tereptárgyat, példa fát, akkor okozhatja a kaja is.


A kaja változtatás négy dolgot eredményezhetett.

1 a kiolvasztott kajából a felszínre csapódnak ki a állati eredetű zsírok.

2 a növekedett fehérjebevitel több nitrátot termel, amihez picivel több káliumos táp kell, különben némi hiánytünet lehet, ami okozhat növényi olajokat, lukas levelet valahol alul stb

3 a halak emésztése még nem állt be az új kajára, igy a mulm okozza az olajfoltot.

4 a megnövekedett fehérje miatt intenzívebb a baktérium tevékenység, ami baktérium filmet okoz a felszínen.


Számos oka lehet, nem lehet kitalálni, hogy pontosan mi.

Védekezni erősebb felszín fodrozással lehet, nálam akkor szokott eseti jelleggel lenni hártya ha sokáig olvasztom a kaját, majd ott felejtem az akva mellett.

Én kevés vízzel microba teszem, 5-10 mp, majd 1-2 perc múlva bele öblítem az akvába, van aki át öblíti előtte, leönti a kiolvadt levet, nekem sok tégely van, így nem szoktam vele bajlódni.

2015. ápr. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
Én a fagyasztott kaját egy kis szűrőbe teszem és csapvíz alatt felolvasztom, így egyúttal ki is tisztul, másrészt a szűrőből jól szétosztható. A vörös szúnyoglárvánál tubifexnél különösen ajánlott az átmosás mivel leginkább szennyvízülepítők iszapjából gyűjtik és csak ímmel-ámmal mossák. Tegyél a víz tetejére egy itatóspapírt ezzel elég sokat kivehetsz a többit elintézi a szűrő, ha feltudod emelni annyira, hogy a felszínt is szívja. Az tényleg fontos, hogy a szűrő mozgassa, fodrozza kicsit a felszínt. Remélhetőleg a kimosott kaja megoldja a problémát, de mint Joci is írja több oka is lehet, most talán ez a legvalószínűbb.
2015. ápr. 30. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ezek szerint biztos, hogy a fagyasztott kajcsi okozza, mert aznap lépett fel, amikor az első ilyen etetés volt. Csak eddig nem értettem az összefüggést. Köszi a válaszokat.
2015. ápr. 30. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!