Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a növényemnek?

Mi baja lehet a növényemnek?

Figyelt kérdés

3-4nap alatt ilyen lett

[link]


2015. máj. 1. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Mekkora az akva, mióta megy, menyi fény van, mivel és menyit tápozol, milyen és menyi hal van (ami nitrátod ad)?


Mikor került be a növény az akvába, nálad hozta az új tetején levő hajtásokat?

2015. máj. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

54l

2-2,5 hónapja megy

0,4w/l

jbl ferropol 24 1csepp/nap liqui carbo 1ml/nap

Neonhal 8db +16 red cherry

1 hónapja minimum bennt van, sok új hajtást hozott a tetején és oldalt is

2015. máj. 1. 19:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 neonnal elég komoly dzsungelt tudtam növeszteni, szerintem a nitrát elég lehet.

A napi 1csepp jbl táp az nekem nem áll össze, 25 csepp kb 1 ml, jó 4 éve használtam ezt a tápot, valami olyan dereng, hogy több kellett belőle mint a profitoból ezért álltam át profitora.

Nem akarok hülyeséget írni, nekem valami 10ml rémlik 40 literre, vagyis kb 200X kevesebbet adsz mint amennyi kellene.


Vas és kálium hiányra tippelek, olvasd el mi van a flakon hátulján, szerintem 200x többet kellene adnod hetente. hogy a káliumot, és a vasat pótold.

2015. máj. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
[link] ilyet használok
2015. máj. 1. 20:44
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyet használtam: [link]


Ezt írja a jbl oldal: "Az optimális eredmény érdekében használjuk a JBL Ferropollal (vízcserekor) és a JBL AquaBasis plus-szal (táptalaj) együtt."


Tehát ez valami tápozási rendszer része, és kell hozzá ferropol is.

A sera is hasonló, sokan ezért választják a profitot, vagy a Dr. Garden tápot, utóbbi kettő táphoz csak carbo kell erősebb fénynél.

2015. máj. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó, látom a gondot: [link] fönt a doboz tetején az összetétel lista, ezek csak micro elemek, nincs a legfontosabb macro a kálium.


Kellene káliumot adagolni, de jobb ha egy alapból káliumos tápot választasz.

Itt egy leírás a népszerű profitorol: [link]

2015. máj. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Beszerzek hozzá mást is, köszi a segítséget!
2015. máj. 1. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!