Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van negatív hatása a carbo...

Van negatív hatása a carbo túladagolásának a növényekre nézve?

Figyelt kérdés
Elméletileg. Vagy a növények hasznosítják, amennyi kell nekik, a maradék meg mérgezi a halakat?
2015. máj. 1. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Carbo az akkor kell, ha a légkörből beoldódó co2 nem elég a növények fejlődéséhez, ez magasabb fényerőnél, 0,5 watt/liter környékétől van, onnantól van látszatja.

Nem mindegy, hogy milyen növények vannak, ha sok a felszín közeli akkor lehet adni kicsivel többet.

Nekem 40 liter/1ml a napi adagom, amikor dupla ennyit adtam semmi különbség nem volt a jelenlegihez képest, tehát felesleges adagolni.


Végül is többet adni egyrészt pazarlás, másrészt nem használja semmi, így igen, mérgezheti a halakat.

2015. máj. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
"tehát felesleges adagolni. " felesleges túladagolni.
2015. máj. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
"40liter/1ml"... Akkor én túl se adagolom, a 0,5w/liter megvan és ha van növényes csövem, akkor lehet számolni többel is, nem?
2015. máj. 1. 21:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem Green carbo van, annál a gyártó 1ml/20 liter, és 1ml/100 literig írja a maximum-minimum dózist, annyi, hogy ezt növény menyiséghez köti, ami szerintem hülyeség.


Én fényerőhöz kötöm, mivel az diktálja a növekedési ütemet, hiába van sok növény, ha nem növekszik mert alacsony a fényerő. Eleve nem a sok növény használja a növény tápot, csak a heti növekedés használja, ami az aktuális héten nőtt, tehát a növényi növekedés.


1 watt/liternél 1ml/20 liter, alacsony fénynél 1ml/100 liter, 0,5 watt /liternél meg kell közölni, valahol 1ml/40-50 liter körül jó.

Ha garnélák vannak, én nem adok többet 1ml/40 liternél.

2015. máj. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Növényes fénycső az szerintem nem befolyásolja a carbo menyiségét, inkább a watt/liter.


Én sylvania groluxot használok nappali fénycsővel kombinálva két akváriumnál, 1-2 1-3 arányba, szebb színei vannak a növényeknek, másként fejlődik több növény, jobban terülnek a talaj közelében, nem nyúlnak, de a növekedés ugyanannyi mint a nappali fénycsőnél, annyi különbség van, hogy szebbek.


A 0.5 watt/liter 2-3 sor fénycsövet jelent, nem 1 fénycső ami a gyári szettekbe van, tehát nagyobb felület van bevilágítva az akvából, kell a 0.5, ha jobb növényes fénycső van akkor szebbek a növények, több növénytápot nem vesznek fel, inkább másként fejlődnek.

2015. máj. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A növényes fénycső még annyiból különbözik, hogy erősebb szűrés kell hozzá, alacsonyabb ammónia szint, legalábbis én csak külső szűrőhöz teszek, belső szűrőnél elöntött az alga, külső szűrővel semmi gond.
2015. máj. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én már toltam túl a carbot, majdnem kicsináltam a növényeimet. Elkezdtek szétfoszlani.
2015. máj. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!