Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A szomszédunk tavában nagyon...

A szomszédunk tavában nagyon sok az ebihal (nem tudom milyen fajták) Talán varangyosbéka ebihalak. Adhatok néhányat az ékszerteknősömnek?

Figyelt kérdés

2015. máj. 3. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Szia.

Szerintem rakhatsz az akváriumába(vagy amibe van). El tudja dönteni, hogy kell-e neki vagy sem. Bár ha nem eszi meg és a lakásba van akváriumban akkor vigyázz nehogy egyik reggel békakuruttyolásra ébredj.

2015. máj. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. máj. 3. 14:11
 3/6 Platypus ***** válasza:
100%

1. A békák védett állatok. Kivétel nélkül az összes. Az ebihalak elpusztítása bűncselekmény.

2. A békák teste méreganyagokat tartalmaz. Néhányé egész sokat, másoké csak minimálisat. Véletlenül fejlettebb varangyebihalat pecázol, és megmérgezted a teknősöd.

2015. máj. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%
Mert szerinted a természetben nem eszik meg az ebihalakat? Szerintem az a kis teki el tudja dönteni, hogy meg akarja-e enni vagy sem.
2015. máj. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:

A vadállatoknak meg szabad enni az ebihalakat, embernek viszont nem szabad még befogni sem. Nem én találtam ki, a törvény mondja. A különbség, hogy egyik a természet része, és mint olyan kiegyensúlyozott.


Másrészt a teknős nem tudja eldönteni mi jó neki és mi nem. Ami mozog, azt megeszi. Ha nem mozog de jó szagú akkor is. A teknősök leggyakoribb betegségei a különböző vitamin- és ásványianyag-hiányok, amiket mind a helytelen táplálás okoz. A teknős nem fogja otthagyni csak azért, mert nem megfelelő valamelyik kaja. Szerintem akár egy halálosan mérgező állatot(pl. kőrisbogár) is simán felfalna ha épp az orra előtt kapálózna.

2015. máj. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert ha vkinek kint van az udvaron tóba?Akkor sem eheti meg? Gondolom nagy "teknőstenyésztő" vagy.
2015. máj. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!