Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 20 literes nano akváriumba...

Egy 20 literes nano akváriumba mennyi és milyen halak ajánlottak?

Figyelt kérdés

#garnéla hal halak kecske
2015. máj. 7. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

semilyet

törvény tiltja, hogy kifejlett halak 30 liter alatti tartását

2015. máj. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Semmilyen törvény sem titltja.
2015. máj. 7. 11:07
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Lehetőleg 30-40 gurámi mellé, én még tennék olyan 20 vitorlást is. Persze ne felejtsük el a cápamárnákat se.
2015. máj. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
2015. máj. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Garnélának talán jó, ennek utána kell nézni, de halnak ez kicsi. Semmilyen hal nem tartható benne.
2015. máj. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Garnéla+ csiga. Attól mert nem ismered a törvényt, ami tiltja a kifejlett halak 30 liternél kisebb akváriumba való tartását még létezik. Remélem nem szeretnél állatkínzó lenni és menni a saját fejed után.
2015. máj. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Itt részletesen le van írva:

[link]

2015. máj. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 tomaszcool ***** válasza:
100%

20 liter igencsak kevés. Tudom, hogy nehéz elhinni, de nem hiába írta mindenki, hogy ebben nem lehet hosszútávon halakat tartani. Nem csak a törvény matt írom, hanem szerintem a szemed is látná azt, hogy csak szenvednének benne a halak. Másrészről nagyon nehéz fenntartani az úgynevezett biológiai egyensúlyt ilyen kicsi víztömeg mellett.


Azonban nem kell megijedni egyből, van lehetőség garnélák és csigák tartására is ekkora aksiban. Különlegesebb csigákkal még nem volt dolgom, de szerintem unalmasak. A garnélák azonban sokkal jópofábbak. Egész nap élelem után kutatnak, tisztogatják a tereptárgyakat/növényeket, csapvízbne is jól szaporodnak az igénytelenebbek, szinesek, könnyű őket tartani, nem kényesek ...

Én most kb ott taratok, hogy a (Red cherry, Amano, Yellow) garnéláim jobban szórakoztatnak, mint a halaim. :)

2015. máj. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Raktunk bele gárnélát és az eggyik legkisebb nanohal. Kb 1 centis hal és nagyon jól érzik magukat szerintem mert mindent csinálnak. :)
2015. máj. 7. 17:23
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Tisztában vagy vele ugye, hogy 1 garnélát és 1 nanohalat nem tarthatsz. Nekik is társaságra van szükségük, egyedül csak stresszeli magát, amitől időnek előtte elpusztul.

Ez az "akvárium" meg nem alkalmas több egyed elszállásolására. Minek kérdezel ha nem értesz a válaszból. Vegyél egy rendes akváriumot 50 liter fölött, de inkább legyen 80 literes és segítenünk olyan halakat összeválogatni, hogy te is meg a halaid is boldogok lesztek. Ha nincs rá kereted, akkor keres neten használtan, olcsóbb de rendes méretű aksikat.

Ha arra játszol, hogy csak túlélje, és szenvedjen, rövid élete alatt akkor jó úton jársz.

2015. máj. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!