Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » S. O. S. létfontosságú kérdés:...

Lacko-o kérdése:

S. O. S. létfontosságú kérdés: A nagy vagy a kicsi harcsa ívik előbb?

Figyelt kérdés
Nagy dilemmába ütköztem a mai nap során, apukám feltett egy kérdést, amire szégyen szemre még én sem tudtam a választ. Remélem tudtok segíteni, a válaszokat előre is tiszta szívből köszönöm! A nagy vagy a kicsi harcsa ívik előbb?

2015. máj. 9. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Milyen harcsáról van szó? Szürke, törpe, afrikai, esetleg algaevő, vagy tüdőshal?
2015. máj. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szürke
2015. máj. 9. 20:01
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudja senki? Tényleg fontos lenne :(
2015. máj. 9. 20:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyilván a nagy. A kicsi harcsa nem is tud ívni... Persze ez realtív, hogy mi számit kicsinek, és mi nagynak. De ha meg azt nézzük, akkor egyszerre ívnak... Hiszen ugyan akkor szaporodnak.
2015. máj. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Nem igazán értem a kérdést, de megpróbálok válaszolni. A szürke harcsák májustól, akár júliusig is ívhatnak. Egy kifejlett nőstény akár 50-60.000 ikrát is rakhat. A kisebb példányok előbb "ívnak le," de 50cm alatt kevés eséllyel szaporodnak, hiszen egy fészket készítő, ivadékgondozó halról beszélünk, ezeknek a kisebb harcsáknak még várniuk kell a sorukra. Fészket építeni nem tudnak és a kisebb ikrás nőstények is háromszor nagyobbak náluk. Ha más jellegű a kérdés, akkor pontosítsunk, én így értelmeztem.
2015. máj. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Salx Narval igen erre gondoltam, köszönöm a segítséget, mentek a zöld kezek
2015. máj. 10. 07:48
 7/7 anonim válasza:
mindig az erősebb kutya baxik. ebből következtetve a nagyobb halaknak prioritásuk van. :D
2015. máj. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!