Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti miért szeretitek az akvaris...

Ti miért szeretitek az akvarisztikát?

Figyelt kérdés
2015. máj. 11. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem mondanám magam "akvaristának", egyszerűen szívesen elnézegetem a halakat (csak "egyszerűbb", kisebb halak, mint guppi, neon ilyesmi), amikor volt szaporulat, szívesen nevelgettem őket, illetve szívesen "elpepecselek" azzal, hogy az akvárium szép legyen (tisztítás, ültetés, dekoráció). Ha járok szaküzletben, örömmel nézegetem a kínálatot, akár akarok venni valamit, akár nem, és szívesen böngészem a különböző fórumokat, különösebb ok nélkül is, olyan akváriumokról, fajokról is, amiket előreláthatólag eszem ágában sincs sosem tartani.

Szóval kellemes időtöltésnek tartom.

2015. máj. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem 6 éves koromtól voltak halaim. Annak idején még apám csinált nekem 5 literes uborkásüvegből, mert sokat voltam egyedül otthon mindenféle felső légúti huruttal, torokfájással. A természetet meg mindig szerettem. A színes díszhalak zöld növények között pazar esztétikai látványt jelentenek és ha mindez egy biotop berendezéssel társul, akkor tényleg a természet egy darabja kerül az otthonunkba. Ráadásul az akvarisztikai irodalom is meglehetősen "színes" és a technikai megoldások ugrásszerű fejlődést mutattak az elmúlt40-50 évben. Aki barkácsoló kedvű volt, az annak idején még maga készítette el a különböző szűrőket, megismerte a víztisztítás technológiáját, maga tenyésztette, gyűjtötte vagy szerezte be a haleledel jelentős részét. Amikor meg aztán szaporodnak a halak, az lényegében visszaigazolja az akvarista hozzáértését. Ez utóbbi szempont ma már sajnos háttérbe szorul, mert az iparszerű haltenyésztés mellett a koca akvarista inkább csak fogyasztó, mintsem termelő.
2015. máj. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mert kimeríthetetlen téma.

Soha nem lehet azt mondani, hogy ezt már tudom, értek hozzá, így nem lehet megunni se.

2015. máj. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az akvarisztika az életre nevel!

Csapatmunka: küzdelem az algák ellen. (növényekkel és algázó halakkal)

Másokról való gondoskodás, önzetlenség.(etetés, vízcsere, növénytápozás...stb..)

A kudarc elviselése. (addig nem is igazi akvarista valaki, amíg nem volt pusztulása)

És a siker kezelése.

Jellemformálás: Kitartás, áldozatkészség (minden drága), jó megfigyelések(fontos tulajdonságok), a dolgok egyensúlyban tartása.

Ez mind benne van az akvarisztikában.

És a lényeg: egy csepp a természetből!

(másrészt el sem tudnék képzelni szebb lakásdíszt)

2015. máj. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert az akváriumra jó ránézni, érdekes, a halak szórakoztatóak, a látvány nyugtató. Nézhetem TV helyett és úgy rendezem be ahogy akarom.


Az édesvizi akvárium tetszik ha vizuálisan jól mutat, ha jó az elrendezése, az arányok jól elvannak találva, de nem szeretem ha minden patent. Legyen benne egy kis alga, egy farönk, 1-2 növény. Nagyon tetszik ha van búvóhelyük a halaknak. Legyen valami koncepciója. Például 1 halfajra épüljön az egész, vagy legyen sok kicsi hal benne. Vagy legyenek csak nagyok, de egy élőhelyről származók. Legyenek benne csigák, de abból sem kirívóak. Pl az almacsigát nem szeretem kis halak mellett, mert túl nagy és rikít. Nagy halas akváriumba viszont jó.


A tengeri akvárium más, az a különleges élővilága miatt tetszik. Minden egyes eleme különleges, lenyűgöző, mellette nagyon színpompás és változatos. Olyan mint egy nagy vihar, villámokkal. Nézed milyen jól néz ki, de egyszerre elképedsz, hogy mik vannak. Elsősorban a meglepő dolgokra mondom. Akváriumban a kis mindenféle élőlényekre, férgekre, a semmiből jövő rengeteg meztelencsigára, a gyorsan összehúzódó virágállatokra, a csalánozó anemónákra, a bebábozódó halakra és egyéb furcsaságokra. Most is tudnék olyan alien-eket fotózni, amikről meg nem mondom, hogy mik azok. Sok fehér kúp alakú bigyó van a fűtőre tapadva és mindegyiknek van a tetején egy kis csáp. Nem tudom mi lesz belőlük, talán egy csigaféle, vagy semmi.. fogalmam nincs, de szórakoztat amikor találok benne ilyen hülyeségeket. Persze egy idő után elfogynak a meglepetések, amikor megismerem az összes felbukkanó kis élőlényt, de ezek akkor sem mindennapi lények.


Azt viszont nem szeretem, hogy már megint meg kéne etetni őket. Mindig foglalkozni kell velük. Kutyákkal dettó, bár a kutyáim már kaptak enni, a halaim majd csak éjfélkor fognak. Unom, hogy mindig csak én etetem őket.

2015. máj. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 raptorus ***** válasza:

Hát, az én szerelmem két szintes/korra tehető:

- három évesen kórházban töltöttem vagy két hetet...s ott láttam egy "hatalmas" akváriumot (manapság már megkérdőjelezném, hogy milyen hatalmas volt, de az emlék megmaradt :) ) s beleszerettem...mikor "szabad program" volt, anyum mindig tudta, hogy hol kell keressen, ha "elkolbászolt" a gyerek :) Otthon aztán kihisztiztem magamnak is egy akváriumot, de akkoriban se hozzáértés se a tehnika sem volt olyan könnyen beszerezhető, úgyhogy 1-2 év alatt "partnak ment"...

(hozzátenném, hogy nemrég volt nálunk egy családi barát a két éves gyerekével...mikor meglátta az akváriumot, fél órán át nyomta az orrát az üveghez - úgy látszik a kicsiket is el lehet ezzel rendesen varázsolni :D )

- két éve újraindítottam a gyerekkori szerelmet, beszerezve egy 200 litres akváriumot...hát, nem azért, hogy magamat dícsérjem, de fél év alatt maga lett a gyönyörűség. Ahogy már fennebb is írták, tökéletes TV helyettesítő, nem fárasztja a szemet, van benne akció, szappanopera (még "poresz" is :p ) s közben, ahogy "beérik" az akvárium, elkezdenek szaporodni, az szintén nagyszerű érzés. Egy olyan hobbi, aminek csak akkor van vége, ha valami külső dolog beleszól, mindig van hova "tovább", egy új hal/garnéla/csiga/növény amit még beszerezne az ember...a "csak még egy kisebb aksit indítok be, Drágám" pedig kb akkora hazugság párunknak, mint a "megiszok EGY sört a haverokkal s jövök is haza" :)

2015. máj. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!