Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Két kérdés a haletetésről?

Két kérdés a haletetésről?

Figyelt kérdés

1. A "Hatos Tropikál" nevű fagyasztott mix jó minőségű?


2. 112 literben van 2 ancim és 12 zebradánióm. Az érdekelne, hogy a zebradániókat ti hogyan etetnétek heti leosztásban? Csak fagyasztottal, vagy mással is? Tudnátok egy konkrét "étlapot" ajánlani? Pl: 1 nap böjt, a többi napon x kaja, a maradékon y kaja. Ilyesmi :)


2015. máj. 13. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Veszel nekik egy jobb minőségű szárított tápot ( sera,jbl,tetra), meg vagy 2-3 fajta fagyasztottat ( cyclops, artemia, daphnia, vörös plankton, fehér szúnyog, mysis). Én böjt napot nem tartok, fontosabb, h ne etesd túl őket.
2015. máj. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ok és milyen leosztásban adjam a halaknak a szárazat és a fagyasztottat?
2015. máj. 13. 18:38
 3/9 anonim ***** válasza:
A fagyasztott legyen a hangsúlyos. Figyeld meg, hogy melyiket szeretik jobban, abból lehet gyakrabban, de a lényeg a változatosság, a sorrend mellékes.
2015. máj. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Rendben! Köszi a válaszokat, ment a zöld kéz!!


Még annyi, hogy akkor ez a "Hatos Tropikál" fagyasztott kaja mehet? Van benne többféle fagyasztott elvileg.

2015. máj. 13. 18:55
 5/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg a fagyasztott tápod milyen, van-e benne hozzáadott vitamin.


Én Tropicarry márkával etetek, az 98% kaja, példa 98% artemia, mellé 2% vitamin+lazacolaj

Teljes értékűként etetek vele, semmi szárazat nem kapnak, gurámik, öves diszcsikok, páncélos harcsák eszik.


Eszik az öregebb ancik is, a jelenlegi gárdám 7-4 év között van, száraz tápot nem igazán láttak.


Az ancinak mehet főtt, párolt zöldség+ természetes fát rágcsál, néha lehet 2db alga tabletta, de egy idő után megeszik azt amit a többi hal, utána elég csak zöldséget bedobni nekik.


Száraz kajával én csak a neonhalakat, garnélákat etetem.

2015. máj. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tehát azt nézd meg van-e benne vitamin, ha nincs, néha ahogy beöntöd a fagyasztottat szórj be mellé jobb vitaminozott lemezest.
2015. máj. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
A többiek minden fontosat leírtak én csak arra hívnám fel a figyelmedet, hogy a dánióknak elég kicsi a szájuk, figyelni kell az eledel méretére is, a hatos tropikál szerintem jó választás, bár én már vettem olyant amiben a sórákok elég nagyok lettek volna a számukra, de hát az anciknak is kell valami husi.:D Joci által említett korhadékfa nagyon fontos számukra ezt feltétlenül pótold, ha nem lenne.
2015. máj. 14. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Van egy vasfám, az jó nekik. Köszönöm még egyszer!
2015. máj. 14. 19:31
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Hogyne, a vasfa is jó.
2015. máj. 15. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!