Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szumátriai díszmárna, Labeo,...

Szumátriai díszmárna, Labeo, anci, páncélos harcsa tarthatók együtt? Szumátriai mellé még milyen halat javasoltok

Figyelt kérdés
Mer agresszív halnak olvastam ! 90 literes akvárium hány db-ot kb. mindegyiből labeo.szumátrai kedvenc halam :D
2010. febr. 24. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem agresszív!Azért tartják agresszívnak, mert ha 1-2 halat tartasz benne akkor csipkedi az úszójokat,és ezáltal úszórothadásuk lesz.De csoportba tartva őket eltereli a figyelmüket a többi hal úszójárol.Ezek a halak szernitem tarthatók együtt.A szumátrai díszmárnák a következökkel nem ajánlott együtt tartani:guppi,gurámi,betta,és a többi nagy, hosszú , lebegős farkú halak közé.Bár van egy olyan ismerősünk aki több éve tartja a gurámijait a szumátrai díszmárnáival, éa azt álítja, hogy jól megvannak együtt, semmibajuk egymással,éa a guráminak sincs semmi baja...

Szóval tartható együtt.

2010. febr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
8-10 db az már szép kis csapat. Harcsák és algázók még mehetnek bele.Nálam egyetlen halat sem bántottak még a szumik, pedig vitorlások és gurámik is voltak. Sőt a gurámi hím szokta néha megkergetni a rajt.Csak a beteg vitorlás tűri el, hogy csipkedjék, az egészséges simán lerendezi a csipkelődős halakat.Dús növényzetet ültess, de csak középre és hátra.
2010. febr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a mieinkel sem volt semmi baj, gupikkal, black mollykkal xifókkal laktak é
2010. febr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát akkor én vagyok az ellenpélda. Nekem amig egyedül volt a szumátriaim, nem gonoszkodott, mikor vettem mellé társakat neki álltak sorba kinyirni a kolibriket a guppikat, a neonokat, a növényeimet szétcsipkedték. Teljesen leamortizálták az egész akváriumomat. Én nem ajánlom őket.
2010. febr. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!