Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sokat fogyaszt a szűrő,...

Sokat fogyaszt a szűrő, levegőztető, vízmelegítő havonta?

Figyelt kérdés
Ugye ezeknek mindig menniük kell jah meg a világítás de az nem kell éjjel-nappal. 54 vagy 60 literes akvárium szettet szeretnék de nem tudom mennyivel fogja megdobni a már így is magas villanyszámlám! Köszi a válaszokat!
2010. febr. 24. 16:38
 1/9 A kérdező kommentje:
Jah és nem melegednek ezek túl, ha állandóan mennek? :S
2010. febr. 24. 16:39
 2/9 anonim ***** válasza:
minden elektromos berendezésen rajta van az óránkénti fogyasztása, azzal tudsz számolni. nem melegednek túl, úgy vannak kitalálva.... a fűtéssel vigyázni kell, termosztátosat kell venni.
2010. febr. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Olyan 25W körül fogyasztanak és alig melegszenek, feltéve, ha nem a legolcsóbb vacakot veszed meg.
2010. febr. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Nem melegszenek túl, folyamatos üzemre vannak tervezve. A legtöbbet a vízmelegítő fogyasztja általában, utána a világítás.

Ha egyébként is magas a számlád, akkor ahhoz viszonyítva nem lesz olyan nagy a változás. Nagyon kb. egy-két ezressel lesz több havonta.

Egyébként a berendezésekre rá van írva, hogy hány wattot fogyasztanak, ebből ki lehet számolni, hogy mennyivel lesz több a számla.

Pl nálam.

- Szűrő 20W-os, 24 órát megy:

20W x 24óra x 30nap = 14400Wh/hó = 14,4kWh/hó


- Világítás: 2x30W-os fénycső, naponta 7 órát megy.

(Ha hagyományos, induktív az előtétje a fénycsőarmatúrának, akkor kb. 15W-20W-ot rá kell számolni. Kimértem fogyasztásmérővel.)

Tehát:

75W x 7óra x 30nap => 15,75kWh/hó


- Levegőztető. Nálam nem megy, mert a szűrő elég vízmozgást biztosít.

De ezt is ugyan így ki lehet számolni. Általában 3-4W-osak szoktak lenni ezek.

Ha folyamatosan megy egy 4W-os:


4W x 24 óra x 30nap => 2,88kWh


- Vízmelegítő. Nálam van egy 100W-os de szintén legtöbbször nem megy. Olyan halaim vannak, amik bírják a szobai 22-23 fokot is. Nálam meg már évek alatt amúgy is megszokták, hogy téli félév alatt hűvösebb a vizük.

Ha menne és mondjuk ugyan annyi ideig kapcsolna be, mint ameddig ki, tehát 12 órát menne egy nap:


100W x 12óra x 30nap => 36kWh/hó



Tehát összesen: 14,4 + 15,75 + 2,88 + 36 = 69,03kWh/hó

1kWh áram ára talán olyan 45Ft körül van most. Tehát ez havonta (69,03 x 45) kb. 3100Ft.

De ezt egy 300literes akváriumra számoltam. Egy kisebbhez elég kisebb teljesítményű szűrő, világítás, vízmelegítő.

Azaz olyan 1000-2000Ft pluszköltségre számíthatsz havonta.

2010. febr. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Szettbe szeretném venni úgy olyan 22 körül van mindennel együtt. Gondolom ez már nem a legsilányabb minőség, vagyis remélem!
2010. febr. 24. 17:19
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
Ha nagyon spórolni akarsz, akkor úgy kell kialakítani az akváriumot, hogy a szobahőmérsékletet jól tűrő halakat vásárolsz.Világításnak 3-4 W fogyasztású led-lámpát használsz,ez nem olcsó, de a fogyasztása elenyésző és az élettartama nagyon magas.Az akváriumot úgy állítod, hogy oldal irányból természetes fényt is kapjon.Vásárolsz egy jó szűrőt és a fogyasztásod gyakorlatilag csak a szűrő fogyasztása.Nem melegszik túl és mindig üzemelnie kell.Ezek a szűrők sem fogyasztanak sokat, főleg az újabb típusok.
2010. febr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek! :)


17:19-es jó volt ezt most így átlátni! :) Köszi! (=

2010. febr. 24. 17:47
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt írta a kérdező: "Köszi a válaszokat! Szettbe szeretném venni úgy olyan 22 körül van mindennel együtt. Gondolom ez már nem a legsilányabb minőség, vagyis remélem!"


Sajnos de, mert 22 ezerért teljes szett az nagyon kevés. Az én kezdő akváriumom 50 e ft volt mindennel, és csak teknőst tartottam benne, ami igénytelenebb mint a hal. Mivel nem kopoltyúval lélegzik nem olyan kényes a vízminőségre, ezért gyenge szűrő is bőven elég volt neki, és nincs szüksége levegőztetőre sem. Így került 50-be. Nem is tudom, hogy 22-ért mit lehet kapni :(

2017. jan. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
elnézést azt azért hozzá kell tennem, hogy pöpec hátteres akvárium volt.
2017. jan. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!