Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sok a csiga hogy szabaduljak...

Már19nevetirtam kérdése:

Sok a csiga hogy szabaduljak meg tőlük? ˇˇ

Figyelt kérdés

Van egy 120l akváriumom és van benne 20guppi kicsik még.1aranygurámi,2razbóra,2zebradánió,meg van egy alga evő harcsa , ezeket mind így vettem a az elözö tulajdonostól kivéve a guppikat..

És van benne több száz ilyen kis barna csiga ,próbáltam kiszedni stb,stb.De nem jó mert 2hét és ugyan ennyi lesz.Vannak benne csigaevő csigák de azok olyan lassan eszik hogy kb 10 év lenne mire eltünnének.(pedig még így is 2hetente kiszedek annyit amennyit szabad szemmel látok).

Hallottam csigaevő halrol is azokat probálta már valaki?Vennék 1-et csak nem tudom hogy ezekhez a körülményekhez jó lenne ,és írnátok egy két fajtát?



2015. máj. 16. 18:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A botia félék eszik a csigákat.

[link]

Például a Botia lohachata - Pakisztáni díszcsík is jó lenne.

2015. máj. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
A leggyorsabb megoldás, ha minden nap veszel ki belőle egy csomót. Ne várj két hetet vele, mert addig is gyarapodnak. Ha viszont gyorsabban fogynak mint szaporodnak, akkor előbb utóbb elfogynak. Ez matematika. De legalább is lelassul a szaporodásuk, ha kevesebben lesznek. Ha van teknősös ismerősöd, oda adhatod nekik, mert a teknősöknek nagyon jó kálcium forrás.
2015. máj. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha az "algaevő harcsád" nem talajlakó, akkor a csigacsapda is megoldás lehet.
2015. máj. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 tomaszcool ***** válasza:

Nálam a csigaevő csigák jól beváltak. 2 darab szépen kipucolt egy 54 literes aksit. A hatásuk nem volt azonnali. Esetleg próbáld meg a létszámukat növelni.

A csigák sajnos ilyenek, nehéz őket kiirtani, de nézd a dolgok jó oldalát. Algáznak és a maradék kaját megeszik.

2015. máj. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egy kb 5 centis mikrózott uborkadarabot tegyél be, arra rámegy egy csomó és könnyebb kiszedni őket. Meg addig se a növényeket eszik. Ha nincs megmikrózva akkor nem süllyed le hanem lebeg (pár nap múlva süllyed csak le magától).
2015. máj. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az algaevő harcsa talaj lakó.De azt csináltam már hogy kiszedtem mindent amit szabad szemmel látható volt , de kb 3hét és megint jöttek és a csigaevök nem gyözték.(aztán láttam hogy vannak olyan picik amiket megse tudok fogni mert olyan pici) ezért kicsit késöbb kiszedtem megint az összesett amit láttam és megfoghattam,és kicseréltem az aljzatot(kavics) . de megint 2-3 hét és annyi van hogy :(

Csak az a bajom hogy ténbyleg annyi van hogy ellepik az akváriumot és már kifejezetten csunya.Nektek mennyi ídő alatt tisztitották meg a csigaevő csigák ?nekem kb 2,5 honapja vannak benne.

Lehet hogy marad akkor az a hal amit az elején írt valaki a a pakisztáni csík hal vagy mi:)

Köszi a tippeket , az uborkás ötletet lehet hogy még probálgatom , de nem tudom hogy beválhta mert mondom már kiszedegettem párszor és volt közben aljzat csere is..

2015. máj. 17. 15:24
 7/14 Pendulum92 ***** válasza:

Ajánlom a növényzet rendbeszedését, és az etetés visszafogását. Ezek a csigák szaporodnak, de kordában tarthatóan a tapasztalataim alapján. Élő növényhez nem nyúlnak, csak a betegeskedő, vagy rothadtakhoz., ezeket nagyon el tudnak szaporodni.

Tehát nagyon koszos lehet az akváriumod(től sok bomló anyag, növénytörmelék), vagy túl sokat etetsz.

2015. máj. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát nálam pedig megrágták a növényeket. Élő, nem rothadó, nem betegeskedő növényeket. A kétfajta csigából úgy vettem észre csak az egyik, az ubit is csak az egyik fajta eszi. A másik fajta inkább algát eszik.
2015. máj. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Pusisz ***** válasza:
Nekem 320 literben van 3 Botia modesta (kék bocia) eltüntetik az összes csigát... Én kérni szoktam ismerősöktől csiguszt, ha sok van. Tegnap este dobtam bele kb 50 db postakürt csigát, egy hónap alatt eltüntetik. A tornyos csigát is kiírtják, pedig az hasznosabb is lenne...
2015. máj. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 tomaszcool ***** válasza:

Sokan mondták, hogy csak a pusztulóban lévő növényi szárakat/leveleket bántják a csigák. Nálam simán nekiálltak megrágni az élő növényeket. Nem volt mit enniük és feltalálták magukat.


Esetleg az Easy Life Carbo segíthet még a csigák kiírtásában. Én úgy vettem észre, hogy nem igazán szeretik, főként a nagyon fiatal egyedekre van hatással. Ebben azonban nem vagyok teljesen biztos, de egy próbát szerintem megérne. Nem drága a szer és a növények is szeretik (persze csak mértékkel).

2015. máj. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!