Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a neve a diszállat kerben...

Mi a neve a diszállat kerben kapható fának ami nem rohad szét az akváriumban?

Figyelt kérdés
Díszletként szeretnék fát bele, ami nem rohad szét honnan szerezhető be?
2015. máj. 21. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
az nem agyagból készülő fa hatású dekor elem?
2015. máj. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Red moor-fa.
2015. máj. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vasfa, de szolotoke is jo, csak megfeleloen kell kezelni elotte.
2015. máj. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szőlőtőkét hogyan kell kezelni hogy akváriumba megfelelő legyen és ne rohadjon szét?
2015. máj. 21. 16:27
 5/8 A kérdező kommentje:
red moor fa ágak , gyökerek honnan szerezhetők be olcsón?
2015. máj. 21. 16:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Olyan ami nem rothad szét nincs, a vasfa, mopani vasfa, vastagságtól függően minimum 5 évet kibír, a mangrove kevesebbet, az élettartam attól is függ van-e algaevő ami pusztítja, ezek színeznek, viszont olcsóbbak. Van a red moor fa, nem színez viszont drága, van a szőlőtőke, eleinte barnásra színez utána már kevésbé színez, kevesebbet bírnak mint a vasfa.


A vasfák sárgásra, mangrove teásra színez, én szeretem, a halaknak sincs ellenére, van aki nem szereti, sőt utálja a csersavas színezett vizet.

A vasfáim talán 6 évesek, még egybe vannak, még 6 év után is színeznek.

2015. máj. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A szőlőtőke kivételével mind import, így csak akvarisztikában tudod beszerezni őket, esetleg apróhirdetéseket böngészel.


Pár percig főzni kell, nem sokáig, rövid ideig, utána nem árt áztatni, külső szűrős akváriumnál nem gond a penész, megbirkózik vele a szűrés, belső szűrőnél jobb 2-3 hétig áztatni.

A vasfa kivételével mind lebeg, le kell terhelni, víz alá nyomni, kb 2 hét és magától lent marad.

A penészesedési szakaszban nem jó rá mohát kötözni, megsínyli a növény, belső szűrőnél a penésztől, nyálkától eltömődik a szivacs, felborulhat a biológiai is, sokszor hártya van a víz felszínén.

2015. máj. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az oszzegyujtott szolotoket eloszor vagy minimum fel evig szaritani kell, vagy a kergetol megtisztitva sutoben kisutni. Utana forralod. Ezek utan mehet az akvariumba. De azert mindenkeppen kerdezz neg mast is, mert regen csinaltam ilyet es lehet, hogy rosszul emlekszem.
2015. máj. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!