Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium felszerelés (bővebben)?

Akvárium felszerelés (bővebben)?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy 160L-es akváriumot (téglatest) venni, de nem tudom biztosra, hogy milyen szűrőt és világítást vegyek hozzá. Keresgéltem és eddig ezeket találtam:


EHEIM BIOPOWER 240


( [link]


vagy


EHEIM CLASSIC 250


( [link]


ODYSSEA DUAL T5


( [link]


Nem tudom mennyire megbízható/minőségi márkák és azt sem, hogy elegendő lesz e a víz tisztán tartásához. Külső vagy belső szűrővel járnék jobban? A lehető legjobb ár/érték arányra törekszem.

Kb. 20-30 hal és néhány csiga lenne benne (egyenlőre), ha ez számít.

Növényekből közepes és erős fényigényűek kerülnek bele.


Ha valaki hozzá értő elmondaná a véleményét, esetleg tanácsot is tudna adni (vagy linkelni, ha esetleg a fentiek közül valamelyik nem lenne megfelelő), annak nagyon örülnék. A válaszokat előre is köszönöm.



2015. máj. 25. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Az Eheim megbízható márka. Ekkora akváriumba már inkább külső szűrőt vegyél.
2015. máj. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Okés, köszi
2015. máj. 25. 17:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Jó márka az eheim, nagyon megbízható.


A két link alatt található szűrők viszont eléggé eltérnek, az egyik egy belső szűrő, alacsonyabb fényerőnél, nagyon kevés halnál, kevés növénynél, van esély, hogy megbirkózik 160 literrel.


A második alatt egy külső szűrő van, 3 literes töltettel, viszont a classic széria kacifántos, a link alatt lévő kifejezetten drága.

Van szivacs töltet csapok nélkül, a leg olcsóbb.

Szivacs töltet csapokkal.

Biológiai töltet csapokkal.

A full extra: biológiai töltet, dupla csapokkal, mivel van szimpla csap is.


Itt: [link] csak 20850ft


Viszont 450 liter/óra kevés, magában nem elég, nincs elég áramlás, tehát nagyobb szűrő kellene mindenféleképp, vagy az áramlás segítésére egy bármilyen 700liter/óra körüli belső.


Eheimnél magában egy 1000liter/óra körüli külső elviszi, az eheim kiirt értékei közelítik meg a valóságot, a legjobban, más márkáknál, JBL, Tetra, Atman, Aqua nova, 1000liter/óra fölötti kell, pl tetra 1200, Jbl 1501.


Biológiai szűrésre, ha épp 20000ft környéke a keret, a 3 liter szűrőanyag elég lehet, de kell mellé egy 500L/h fölötti powerhead, mondjuk atman 4000ft körül, egy jó nagy szivacs rá, az olyan 1000ft.

Tehát 25.000ft körül lenne egy 2013, mellé egy mechanikai szűrő.


A BIOPOWER 240 erősebb mint a 2013, de csak rövid ideig, lényegesen kisebb a töltete, szűrőanyaga, gyorsan eltömődik.

2015. máj. 26. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!