Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növényezés és garnélatartás...

Tomaszcool kérdése:

Növényezés és garnélatartás nano-pico akváriumban?!

Figyelt kérdés

Hamarosan kapok egy ~15 literes akváriumot. Szűrésnek menne egy FAN 1 (kicsit soknak tűnik, de levenném a teljesítményét ésvagy kicsit változtatnék a szűrőfelületen). Világítás terén még nem döntöttem, mert az függ a következőktől.


A felhasználását tekintve 2 dolgot tudok elképzelni.


1) Egy közepes/erős fényigényű növényes aksit. Van itthon GA micro/macro amit fel szeretnék használni. Ha jól sejtem kellene CO2, amivel bajban vagyok még, mert nekem az eléggé új téma lenne. Másik megoldás a Carbo, de tudomásom szerint az nem képes csodákra magas fény mellett, nem helyettesíti a CO2-t. Tehát ez a vonal kihívásokkal teli lenne. Oda kellene figyelni a tápozásra, fényre és a vízcserére.


2) A második elképzelésem egy Erősen mohásított aljzat ésvagy moha fal lenne, vagy egy tő Anubias Nana. Ez a vonal nem lenne túl nagy kihívás és szerintem jól menne a dolog. Semmilyen oldalról nem igényelne túl nagy odafigyelést (persze a kötelező vízcsere ... stb mellett).


Ti melyiket választanátok?


A növények mellé gondoltam garnélákat, de nem vagyok benne biztos, hogy az akvárium mérete megengedi azok tartását. A mohás vonal szerintem meghálálná a munkájukat. Ha nem menne a dolog, akkor valami speckóbb csigát/csigákat tennék bele.


Esetleg valakinek van tapasztalata kb ekkora akváriumban történő garnélatartásról? Megoldható így?



2015. máj. 27. 13:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

15 literbe CO2 garantált garnéla fullasztás.


Legyen a 2-es.

2015. máj. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azt is megteheted, beleraksz hínárt, rá egy 20-26 Wattos izzót. Teszel mellé egy pici darab virágokhoz való táprudat vagy panzi aquaplantot. Nem kell naponta szórakozni a tápozással. Csak akkor kell tápozni ha ki akar fakulni.

A hínár úgyis nő, ha kap elég fényt. Hetente lehet vágni belőle majd.

2015. máj. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én 10-15 literig a haqos 13 wattos lámpáját használom, co2, carbo, és macro nélkül, csak profito megy a vízbe, a talajba szoktam nyomni valamit.


Emers kert kivételével 10 literesek vannak, arra teljesen jó szerintem a 13 watt csíptetős lámpa.


Heti 2 kancsó víz cserélésével mehetnek garnélák, nekem 10 literbe jól megvannak.


Ha érdekel mutatok egyről képet.

2015. máj. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Joci!

Hogyne érdekelne. Kíváncsian várom. :)

Köszi!

2015. máj. 27. 15:40
 5/11 anonim ***** válasza:

Még csak egy váz, a növényeket benne szaporítottam, a javai kivételével, 3 hónapja megy, nemsokára szerzek vékony ágakat azzal lesz teli tűzdelve.


Most fotóztam:

[link]

[link]

[link]


Még lesz vele munka mire kinéz valahogy, nem vagyok az a kapkodó típus, van hogy 6 hónap mire elkészül egy akva.

2015. máj. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez mondjuk fan1-el van, 10 liter, látszik a kábel bal hátul, nincs rajta burkolat: [link]
2015. máj. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi!


Nagyon impozáns, olyan Jocis :).


Grat hozzá!

2015. máj. 27. 16:16
 8/11 anonim ***** válasza:

Köszi, a fő növény az úszó májmoha lesz, ha leülsz az akva elé gyönyörű növény, simán csak erős fénytől bubizik: [link]


Most megindult rendesen, 1 hete gazdaboltos gardent kap, azóta pláne bubizik, főleg reggel.


A Low Techen vannak szépek mutatva, nehéz szűrni, olyat keress ami régebb óta működik, nanoban egy friss akvát pillanatok alatt lehet csinálni, fenntartani nehezebb, sokszor a képekről nem derül ki, hogy 3 napja készült vagy 3 hónapja.


Nekem neptun aquaplant van sok a talajba, a vízbe profito ment, most minden másnap 1ml dr garden 05.19 óta

2015. máj. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"sokszor a képekről nem derül ki, hogy 3 napja készült vagy 3 hónapja."


A neten általánosságba van ez, sokan a fő akvából rendezik be a nanot, majd másnap, vagy amikor kitisztult mutatják.

2015. máj. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Pendulum92 ***** válasza:

9 literes garnélás-növényes. A garnélák nem mindig látszódnak, a tápozás pedig elég ritkás, a fény egy 11 wattos kompakt asztali lámpában.


[link]

2015. máj. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!