Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lenne a megoldás? Többi lent

Mi lenne a megoldás? Többi lent

Figyelt kérdés
Szeretnék egy olyan akváriumot amiben sok növény van halakkal. De már az elején elakadtam a tervezésbe, mert a sok növény mellé mindenképp szeretnék talajlakó halakat. Nem tudom ebben a felállásban melyik talaj lenne a legmegfelelőbb.
2015. máj. 29. 08:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Sóder vagy homok

Anubias, microsorum, vagy egyéb olyan növények, amiket nem ásol el, hanem rákötözöd egy fára, vagy egy kődarabra.


vagy


JBL Manado, vagy Pro soil, és eláshatsz minden növényt.

Ebben is lehet talajlakó halakat tartani.

Páncélos harcsát láttam már pro soilon.


Egyedül a fekete bazalton nem lehet, mert az éles, de abba növényt sem érdemes ültetni.


De egyébként színes gyöngykavicsot is lehet használni, csak attól függ melyik színűt, mert van ami ereszti a színét nagyon, van amit meg ki lehet mosni annyira, hogy már használható legyen. Nekem sötétzöld volt és azzal nem volt gondom, de ezeket kis zacskóval előbb ki kell próbálni, mert amikor vettem például kéket, azt nem tudtam kimosni, az ment a kukába. Nem egyformák.

2015. máj. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem még a H.M is meg tudott kapaszkodni manadoban, 10 páncélos harcsa, és 2 algaevő túrja a talajt: [link]


[link]


A képeken vannak bazalt kövek, 5-8 cm darabok, olyanok amivel a vasúti töltést erősítik, bármelyik kőlerakatnál, a legtöbb tüzépen van. Amíg a növények nem gyökeresedtek meg, ilyen bazalt kövekkel rakom körbe a növényeket, távol tartja a talajlakókat, később kiveszem, de sokszor benn hagyom.

2015. máj. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!