Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Füzfa ágat lehet kapni, vagy...

Füzfa ágat lehet kapni, vagy csak gyüjteni lehet?

Figyelt kérdés
Mennyi időt bir ki az akváriumban?
2015. máj. 31. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Sok évet kibír.


Én csavart fűzfa ágat Zala megyében gyűjtöttem amikor nyaraltunk, egyenes fűzfa ágat pedig egy ismerős kertjéből kértem, akinek volt fűzfája. Tettem akváriumba is, meg a kaméleonomnak a terráriumába mászó ágnak.


Itt lehet kapni, ennek a kérgét úgy látom lehámozták, de csak 2-3db 30 centis ágat adnak 1200-ért, szerintem ez rablás.

[link]


Fél óra alatt egy halommal is lehet gyűjteni. Én nem adnék ki érte pénzt.

2015. máj. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Ez tényleg rablás, de már megszokhattuk, hogy filléres cuccokért vagyonokat kérnek, még ha gyökér lenne megérteném. Én is azt mondom, hogy kérni kell vagy gyűjteni. Teljesen ki kell szárítani, majd 4 hétig ajánlott áztatni, ezt követően a kérgét le kell hántani és alaposan le kell mosni, átsikálni, én ezután még egy hétig áztattam. Az áztatóvizet érdemes néha lecserélni, mondjuk hetente. A főzni nem főztem mert roncsolja a fa szerkezetét, legalábbis így olvastam valahol én konzerválószerként csersavport (gyógyszertárban kapható) tettem az áztatóvízbe. A fiatal vesszők meg is gyökeresednek, jól lehet velük algát irtani, de e célra alkalmasabb növények is vannak. Ha hozzáférsz gyökeret használj, ha nem akkor vastagabb ágakat, a csavart fűz a legszebb. Ha jól kezelted, hosszú éveken át ép marad, minimális hámlással, ha van algázód az majd karban tartja.
2015. jún. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem hámoztam le egyből, csak hónapig szárítottam a szekrény tetején, aztán lemostam forró vízzel és betettem az akváriumba.


Kb fél év után, amikor pakolásztam az akváriumban, akkor láttam, hogy könnyen lejön a kérge, és akkor húzgáltam le róla és visszatettem, aztán még sokáig megvolt.

2015. jún. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
"csak 1 hónapig szárítottam"
2015. jún. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!