Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány évente ajánlatos az...

Hány évente ajánlatos az akváriumba teljes takaritást csinálni? Talaj kiszedés stb.

Figyelt kérdés
2015. jún. 1. 06:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Legvégső esetben.
2015. jún. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Ha csak nem speciális táptalajról van szó amit cserélni kell időközönként, vagy egy teljesen más jellegű akváriumra szeretnél váltani amihez nem illik a meglévő talaj, én azt mondanám , hogy nincs erre szükség. A legdurvább fertőzéseket is lehet kezelni a talaj kiszedése nélkül, bár egy kisebb akváriumnál célszerűbb az egészet kiönteni és újra indítani. Az én akváriumomban 40-éves talaj van, még sohasem szedtem ki, max rátöltöttem néha, mert azért a talajtakarítással mindig fogyogatott.:D Én így csinálom és ez már így is marad amíg el nem törik, vagy fel nem számolom végleg. Szerintem nem kell, de ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.
2015. jún. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
"Üzemszerűen" nincs rá szükség. Ha valami nagyon nagy gáz van akkor esetleg el lehet rajta gondolkodni, de ez tényleg a "legvégső eset" ahogy az első írta.
2015. jún. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljeset természetesen soha. (Ha egészséges)

Teljes restartot csak nagyon indokolt esetben szabad csinálni.

Ha teljesen kitakarítod, egy élettelen "nyers" vízben hamar kivégzed a halakat.

Mint ha bejáratás nélkül teleraknál hallal egy előkészítetlen vizet.


Csak részletekben lehet kitakarítani.

Ha nagyon elkoszolódott az aljzat, akkor ki lehet szedni, át lehet mosni.

Ebben az esetben tilos a szűrőt kimosni, és az összes vizet amit csak le tudsz szívni, ismét használni kell.

2015. jún. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az egyik tengeri akváriumom talaját egyszer átmostuk tésztaszűrőn és azóta tiszta.


A másikban a talaj kb 4 éve van bent, de az tele van tűzférgekkel. Etetéskor előjön vagy 500 féreg, mintha direkt tenyészteném őket. A kajamaradékokat eszik. Néha neki is szórok be, viszont a hatalmasra nőtt férgeket ki szoktam halászni és lehúzom a wc-n, mert azok veszélyesek a halak számára, bár a férges akváriumban csak 2 halat tartok. Utálom a tűzférgeket, de van amikor meg örülök, hogy ilyen jól érzik magukat.

2015. jún. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!