Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az agyagos talajoknál hogyan...

Az agyagos talajoknál hogyan csinálják?

Figyelt kérdés
Ott nem lehet aljzat porszivózni. Amennyiben szükséges növények más helyre ültetése hogyan csinálják hogy ne legyen utána algásodás.Láttam egyszer egy videót mikor kiemeltek egy növényt, hát rettenetes porfelhő volt és gondolom hogy ammonia is volt bőven.
2015. jún. 2. 08:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Itt van példa az éves rendezkedés: [link]


Úgy zajlik, hogy előtte nap szűrőtakarítás, le engedek 50% vizet, halakat én soha nem veszem ki, kihúzgálom az összes növényt, a szűrő megy közbe, vissza pakolom a növényeket, van ami nem kerül vissza, de lehet, hogy új növények kerülnek be. Ha mindennel kész vagyok, feltöltöm az akvát állott vízzel, halak nem kapnak enni a művelet napján.


Sódernél kivettem a halakat, manadonál soha, manadoval több akváriumnál volt eddig összesen talán 10 manőver, hal pusztulás, algásodás nem volt soha.

Más agyag talajnál nem tudom, hogyan csinálják.


Én nem talajporszívózók soha, ha laza porózus ajzat van akkor nem csinál galibát a felkevert ajzat, persze jó szűrő kell hozzá.

2015. jún. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pont ma csináltam a 75 literesem, ez reggel 9: [link]


Most lettem kész, 11.40: [link]


Egy pár növény ki lett húzgálva, legalább 5 neptun aquaplant a vízben landolt, nincs talaj porszívózva soha, kapott 50%vízcserét. Nem fog történni semmi, nem lesz alga stb a külső szűrő rendezi a többit, estére tiszta a víz.


Fenti manado, meg külső szürő, volt amikor az egész aljzatot áttoltam a 75 literesben, akkor sem volt gond.

2015. jún. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt azért hozzá tenném, hogy gyenge szűrésnél, gyenge növényi fejlődésnél, túltelepített akváriumnál, nem érdemes kísérletezni, ott borulhat a rendszer, lehet alga, lehet hal pusztulás is.


Egy jól működő akváriumnál nem probléma az ajzat felkeverése, persze a táptalaj nem partner ebben, én pont ezért cserépbe, tálba teszem, azt meg csak ki kell emelni.

Van olyan ajzat aminél egy nagyobb manővernél jobb kiszedni a halakat, van amelyiknél nem kell.

2015. jún. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A porfelhő 1 óra alatt letisztulhat, ha van egy plusz szűrő, amiben mondjuk perlonvatta van, mert a vatta megfogja az apró porszemcséket. Ugyanez egy sima szivacsos szűrőnél napokig tart.


Ha gyors tisztulást akarunk és nincs jó szűrőnk, akkor pedig le lehet szívni a víz nagy részét és rátölteni egy adag állott vizet, óvatosan.


De amúgy a halak meglepően jól bírják a porfelhőt. Nem kell őket annyira félteni, mint amennyire gondolnád.

2015. jún. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálam múlt héten annyira felkavarodott, hogy nem láttam a narancssárga halakat, pedig 60 liter az egész. Gond nem volt belőle.
2015. jún. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Türelemmel, nagyon-nagyon lassan azért ki lehet venni úgy egy-egy növényt, hogy ne keveredjen fel az egész akvárium vize. Takarításkor csak a talaj felszínéről szippantsd le a mulmot, a többi a növények, baktériumok dolga. Feltételezem egy ilyen talajhoz dús talajtakaró növényzet is tartozik. Ha mégsem akkor érdemes fölé záróréteget tenni amit már bátrabban porszívózhatsz.
2015. jún. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!