Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neomagnolos kezelés után...

Neomagnolos kezelés után lehet még darakór?

Figyelt kérdés

Vettem egy növényt 2 nappal ezelőtt amit Neomagnolos vízben áztattam 1 órán keresztül. De a halaim hozzádörgölőznek a kövekhez ezért darakórra gyanakszom, viszont egyelőre nem látszik rajtuk pötty. Eddig nem volt velük baj 11 neonhalról van szó, élénkek, aktívak. Lehetséges, hogy a fürdő után is behurcolhattam valamit?

A pöttyesedés előtt kezdjem Parakillel kezelni őket?

( A növény gyökerén találtam csigát is de elpusztította a Neomagnol,így nem értem miért alakult ki )



2015. jún. 4. 09:28
 1/2 anonim ***** válasza:

A neomagnolt használják darakór kezelésre is, annak tudatában, hogy minden baktériumot kiirt, a hasznosakat is, 1 tabletta/100 liter a dózisa, az extrém 2 tabletta/100 liter, ezt már több hal nem bírja.


Ugyanez vonatkozik a parakillre is, van benne réz szulfát, és metilénkék, mindkettő irtja a kialakult biológiát.


Nem hiszem, hogy a növényekkel hurcoltad volna be, inkább a növények bekerülése okozott a halaknál valamilyen streszt,, talaj felkeveredett, vagy megnőtt az oxigén fogyasztás, esetleg lett bomló levál a növényeken, ami után fogékonyabbak a darakórra, plusz az utóbbi napokban felmelegedett az idő, vele együtt az akva vize is, ez is stressz forrás lehet.


A darakór kezdetén jobb a só, 1 teáskanál jódmentes só 10 liter vízbe, feloldod vízben, majd a sodrásba kell adni a nettó víztömegre számítva, inkább kevesebb mint több, pl egy 100 literes akvában 70 liter víznél nem igazán van több.


A pötty, már egy olyan alak, ami ellen bármi hasztalan, nincs olyan szer ami ártana neki, és a halaknak nem, a burok kifakadása után lehet irtani a parazitákat, a kifakadást, kirajzást gyorsítják hőfok emeléssel.


Szoktak a halak olyat, hogy nekimennek lendületből növényeknek, dominancia mutogatás, ez még nem dörgölődzés, új növényeknél is lehet ilyen, nálam számtalanszor csinálják a neonok, de darakór soha nem volt.


Ha darakór gyanút feltételezel én csak sót tennék, de azt is mértékkel, gyógyszer után simán jöhet ammónia mérgezés, ha az nem akkor utána nitrit mérgezés, mindehhez verődhet egy rakás alga.

2015. jún. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2015. jún. 10. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!