Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízcserét hogyan oldjátok meg?

Vízcserét hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés
A leszívás sima ügy, a visszatöltés érdekelne inkább. Nálunk viszonylag alacsonyan van az aksi, a mellette lévő asztalra fel tudom tenni a kannát és magasabban lesz, átfolyik a csövön. De az ilyen szekrénybe épített vagy szemmagasságig és afölé érő tankoknál hogy csináljátok?
2015. jún. 4. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
pohár és öntögetés :D
2015. jún. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
vagy lavór/edény/ stb.
2015. jún. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én 20 literes vödrökkel cserélek, nincs csurig tele, annyit még könnyen felemelek.


Van olyan ismerősöm, aki ha cserél, akkor 3 db 50 literes műanyag hordóval cserél. :D

Ő vízpumpával nyomatja bele.

2015. jún. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem van egy rakás 5 literes ioncserélt vizes flakon, azokba tárolom a cserevizet, amikor töltöm az akvába, egyszerűen megtámasztom az üveg peremén a flakon száját, 1 kézzel megy a manőver, a másik kezemmel meg a vízsugár alá nyúlok, hogy ne keverje fel az aljzatot.
2015. jún. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is szerencsém van, igaz bő derékmagasságban van az 50l akvárium de 15-20l vizet fel tudok rakni a szekrény tetejére 180cm magasra. Onnan meg lefolyik ugye. Előtte tetőtér ferde síknál volt az akvárium, fölé nem tudtam rakni semmit, akkor egy 250l/h belsőszűrő és cső kombinációval szivattyúztam át a vizet kb akvárium magasságból.
2015. jún. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 4. 20:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Vödörrel szoktam önteni egy hordóba.


A hordó az akvárium mellett van a földön, de van benne egy vízpumpa, ami a vizet felnyomja az akváriumba.

2015. jún. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Nekem könnyű dolgom van, mert amikor építkeztünk már eleve úgy alakítottam ki az akvárium helyét , hogy a vizet, tárolótartályt, villanyt, szennyvízelvezető csövet, kinti vízgyűjtő tartályt, szóval mindent kiépítettem ami szükséges. Részben automata csak a rendszer, a csapokat én állítom, nyitom, zárom. Ha talajt is kell takarítanom akkor én is a hagyományos módszert alkalmazom. Most, hogy betegeskedek, nagy hasznát veszem, mert elég nagy az akvárium, nehéz lenne vödrözni.
2015. jún. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!