Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van valami speckó módszer...

Van valami speckó módszer tubifex fogásra? És élő szúnyoglárvát meddig tárolhatok üvegben?

Figyelt kérdés

Városban lakom, édesanyám pedig falun. Van egy bettám itt a városban, otthon édesanyámnál pedig egy 62 literes tavi halas aksim. Falun az udvarunkon van egy tavunk, abban szoktak lenni szúnyoglárvák és újabban tubifexet is látok. Előbbit rendszeresen halászom, a halaim imádják (persze emellett haltápot is kapnak) a bettának is szoktam hozni egy kis befőttes üvegben (neki is van táp, meg szárított sz.lárva), amit kétszeri etetéssel meg is kap. Nem tudom, meddig tartogathatom őket az üvegben, ennél tovább nem merem, nehogy esetleg kikeljenek :D Valaki aki tapasztaltabb a témában, adna tanácsot, hogyan lehetne tovább tartani őket? Jó lenne, ha nem kellene minél hamarabb megetetni a hallal őket, hanem közben más kaját is adhatnék neki.

Másik a tubifex téma. Szóval láttam, hogy vannak a tóban, de eddig ha fogtam is, azt csak úgy sikerült, hogy lecsaptam rájuk, egy iszapdarabot kiemeltem, aztán csipesz+csapvíz kombót elővettem, letisztítottam róluk az iszapot, és csak utána mehettek kajának. Ennél valami egyszerűbb lehetőség nincs?

Tudom, hogy van fagyasztott is, de nekem se a tubival, se a lárvákkal nem volt szerencsém, mert pillanatok alatt tiszta opálos/homályos lett a vize mindkét akváriumnak, szűréstől függetlenül.


2015. jún. 6. 12:40
 1/7 raptorus ***** válasza:

A szúnyogokat hűtve(hűtőben)/hűvös kamrában érdemes tartani ...nem pusztulnak el, de lassabb lesz az életciklusuk/később kelnek ki. Sajnos pontos lárva-stádium hosszabbodást nem tudok mondani de ha lezárod az üveg tetejét hálóval, nem tudnak kimászni s max ha kikeltek, belelötyögteted őket a vízbe, kikelve is elfogyasztják a nagyobb halak. Másik opció, ha tényleg sok van, lefagyasztani őket, jégkockákba "koncentráltan" (pl beletölteni jégkockás zacsiba s azt fagyasztani).

A tubifexet pl teaszűrővel érdemes átmosni folyó hűvös/hideg víz alatt s utána egy veder vízben tartani még néhány napot, hogy a salakanyagok kiürüljenek, majd mehetnek kajának. Ha rendszeresen cseréled fölöttük a vizet, egy-két hétig elállnak, ha hűvösön vannak. Vagy lehet őket egy ilyen [link] izében tárolni, amit a WC tartályba felcsiptetsz s mikor lehúzod, mindig szépen átmossa őket friss vízzel.

2015. jún. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, azt hiszem minden benne volt ami érdekelt :)
2015. jún. 9. 14:41
 3/7 raptorus ***** válasza:
...örülök, hogy segíthettem! :)
2015. jún. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha lezárod az üveget megfulladnak, az után kelnek ki miután bebábozódtak ezt onnan tudhatod hogy a fejrészük megnagyobbodik és tömzsibbek lesznek(ha fekete szúnyoglárváról van szó)
2015. jún. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem akarom lezárni az üveget, ezért tetszik a hálós megoldás, viszont a bábos dolog hasznos.
2015. jún. 10. 12:31
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


a "D" illusztráción látható a báb, ha báb lesz belőle akkor is fog úszkálni ha megzavarják, és pár nap múlva kikel.

2015. jún. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hú, ilyenek már voltak az utolsó adagban :D még jó, hogy megkapta őket a betta hamar :D
2015. jún. 10. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!