Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növény lehet ez?

Milyen növény lehet ez?

Figyelt kérdés
[link]
2015. jún. 6. 20:27
1 2
 1/13 HUN_Sector ***** válasza:

Szerintem ez: [link]


Rotala Rotundifolia [link]

2015. jún. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Rotala rotundifolia az ilyen: Rotala rotundifolia


nálam ráközelítve ilyen: [link]

[link]


Szerintem neked valamelyik bacopa van, van nekem is olyan, de még én sem nyomoztam ki milyen.

2015. jún. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de szerintem nem ilyen. A levelei nagyobbak és kerekebbek, a szárából pedig sok helyen gyökerek nőnek ki.
2015. jún. 6. 21:32
 4/13 A kérdező kommentje:
Miközben írtam nem láttam a második válaszodat. :) Szerintem a 2. képen lévő lesz.
2015. jún. 6. 21:36
 5/13 anonim ***** válasza:

A lég gyökerek azért vannak mert nincs elég tápanyag a talajban, azt ne nézd, ha táptalaj van akkor nincs lég gyökér.


Szerintem ilyen a növényed: [link]


Az biztos, hogy nem Rotala rotundifolia

[link]

2015. jún. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát nemtudom, szerintem nem bakopa mert a levelei nem ilyen hegyesek. Hasonlít rá, lehet valami más változat.
2015. jún. 6. 21:43
 7/13 anonim ***** válasza:

Az szokott a legnagyobb gond lenni, hogy sok növény van ami "A" akváriumban másként néz ki mint "B" akváriumban, fényen, tápozáson múlik átlag, ha gyorsan felér a felszínre, akár ki is akar hajtani akkor gyanús, hogy bakopa lesz.


Nekem gyorsan nől, és ki is hajt ha nem metszem le, nincs co2, a fény 0,5 watt/liter t8: [link]


Várj egy kicsit amíg felér a felszín alá, a fénycsövek alá, úgy könnyebb beazonosítani.


Van a bal oldali sarokban lévő növényem, a zöld bokros, arra még nem tudott senki biztosat mondani, valószínű ludwiga, van emersbe, ott ugyanaz a zöld növény lila, sajna nem olyan egyszű erű ez.


Innen: [link] több növényre is hasonlit.

2015. jún. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hasonlít a tiédhez is ami bal oldalt van. Keresgélek még hátha kiderül.
2015. jún. 6. 22:21
 9/13 anonim ***** válasza:

Van olyan 40 növényem több akváriumban, a kereskedésben nem tudják a nevüket, nagy részüket sikerült beazonosítani, van amit nem, most már úgy vagyok vele, hogy nőjön, és nem foglalkozom vele, akkor van gond, ha megkérdezik a nevét.


Keresgélj hátha sikerül rátalálni, a co2 akváriumok képeivel van gond, ott sok növény teljesen másként néz ki mint egy low tech akvában.

2015. jún. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Pendulum92 ***** válasza:

Ha viszonylag frissen vetted a boltból, akkor nagyon esélyes, hogy a rotala emers változata.


Ha nem, akkor pénzlevelű lizinka: [link]

2015. jún. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!