Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Díszhalak mycobacteriumos...

Díszhalak mycobacteriumos betegsége - másnéven hal TBC. Ki tud erről többet?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy fél éve vettem fekete tetrákat, ezek közül kettő most pusztult el. Az egyik lefogyott a hátúszója keskenyebb lett. A másikat és segítettem át a túlvilágra ezek után. Ezutóbbi szája alatt volt egynagy sötét pukli, illetve ma vettem észre, hogy a farokúszójánál szintén nagy göbök voltak, amik ki is szakadtak, rémesen nézett ki. Az első halból ettek többiek (egy napot nem voltam itthon, persze akkor történt...).

Főleg külföldi oldalakon olvastam a halak mycobacteriumos betegségéről, ami sajnos több díszhalat is érint, és emberekre is fertőző.

Nem tudom ,hogy vajon tényleg ez volt-e a tetrák baja - de gyanítom ,hogy igen - és akkor mit tegyek a többiekkel?? Úgy olvastam ,hogy, hogy a fertőzött tetemtől tudják leginkább elkapni.



2015. jún. 10. 00:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Szerintem várd ki amíg az összes hal elpusztul és ne nyúlj a vizükbe addig. Amikor már nincs benne élőlény, fertőtlenítsd ki az akváriumot hipóval és tedd ki a napra jól kiszáradni.
2015. jún. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Salx Narval ***** válasza:
A tünetek alapján akár az is lehet, de ezt nem lehet csak így kijelenteni. Minden esetre a gyanú is elég ahhoz, hogy ne vegyük félvállról a dolgot. [link]
2015. jún. 10. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Salx Narval ***** válasza:
2015. jún. 10. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Salx Narval ***** válasza:
Hát, nem tudom segítenek e valamit ezek az oldalak a beazonosításhoz. Én minden esetre adnék egy esélyt a tünetmentes állománynak (hátha mégsem az) alapon. Áttenném őket egy másik akváriumba miután kaptak egy fertőtlenítő gyorsfürdőt. Ha viszont itt is megjelenik a kór, akkor azonnal felszámolnám az állományt. Azt ajánlom úgy kezeld az akváriumot, mintha biztosan fertőzött lenne, az-az gumikesztyű, neomagnol, hyperol, talán még a maszk viselése sem túlzó óvintézkedés.
2015. jún. 10. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Pendulum92 ***** válasza:

Ezt olvastad már? [link]

Ott van 3 cikk, az egyik a haltbc-ről szól, de angol.


Nálam már majd 2,5 éve jelent meg. A legnagyobb szívás benne, hogy a halak évekig hordozhatják, de maguk nem betegednek meg,így nem igazán működik az, hogy megvárod, míg elpusztul mind(rövid időn belül biztosan nem) . A halak jó részét már elvitte, a maradék megmaradt, és egyiken látszik pl egy hatalmas tumor a hasán. Nekem nincs szívem eltenni őket láb alól. Így új halat sem akarok venni, mivel fertőző, ha a beteg hal teteméből eszik az egészséges hal. Ja, és gyógyíthatatlan.

Tehát lehet, hogy még jó pár évig élni fog ez a pár hal, talán öregen halnak csak meg, de addig sajnos hordozók.


Én úgy bizonyosodtam meg, hogy ez tbc, hogy egy nagyon beteg halat jeges vízbe merítettem, és felboncoltam, a szervein pedig láttam a kis csomókat.(Kár, hogy nem készítettem fotót)


Állítólag nagyon ritkán fertőz, én nem foglalkozok vele, ennyi erővel nem megyek ki az utcára sem, mert van esély, hogy elüt egy autó, vagy valaki megkésel.

2015. jún. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Pendulum92 ***** válasza:

Ők a túlélők: [link]


Megmaradt 2 vörös karcsú díszmárna(kezdetben volt 6), de szaporodtak maguktól, így most 5 van, és 3 zebradánió, ők kezdetben 9-en voltak. Ez mellett volt egy törpegurámi pár, őket is elvitte. Gyanúm szerint egy hím guppival hoztam be, 3 guppi volt, ők mentek el elsőnek.

2015. jún. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Bocsi, de ezzel nem értek egyet. Ezt a dolgot nem kéne félvállról venni. Azért hogy legyen a szobádban egy dísz, nem éri meg megbetegíteni magadat. Gondolom nem hiányzik, hogy lerohadjon a fél kezed, hogy fekélyes sebek legyenek rajtad.


Van aki rendszeresen megszívja a cső végét, azt például nem kéne. A csap alatt kell megtölteni a slagot és úgy odavinni az akváriumhoz, vízcseréhez. Én úgy szoktam egészséges halaknál is.


Meg ha gyanús az akvárium, akkor inkább húzz fel egy gumikesztyűt. Semmiből nem tart. Láttam képeket egy kislányról, akinek volt ilyen betegsége és nem kívánnám senkinek.

2015. jún. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

[link]

A cikk röviden arról szól, hogy egy 13 éves lány megvágta a kezét, úgy nyúlt be az akváriumba amiben csak pár tetra volt, és elkapta a haltuberkulózist. Először azt hitték semmi baja, írtak neki fel antibiotikumot, mert beduzzadt a keze, de nem hatott. Hiába vitték el rengeteg orvoshoz egy se tudott segíteni neki. A baktérium ugyan nem fertőző, de kiütéseket okoz a bőrön, plusz beeszi magát a szövetbe és a csontokba is akár. Attól fél, hogy elveszítheti a kezét, de már túl van a harmadik műtétjén is, remélik, hogy minden jobbra fordul. Kb ennyi :)


Ezt most itt találtam meg végülis:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__3..

2015. jún. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Pendulum92 ***** válasza:
Saját magamért vállalhatok felelősséget, és ezt jeleztem is a hozzászólásomban. Senkit sem buzdítok arra, amit én csinálok, mindenki el tudja dönteni, vállalja-e a rizikót vagy sem.
2015. jún. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Elolvastam a tüneteket és csak a göbök stimmelnek és a soványság - az egyik halnál.

Aminek puklijai voltak,az nem volt apatikus, sőt evett.

Gerincelváltozás egyiknél sem volt.

Most azt teszem, hogy várok, kb. egy hónapot, és meglátjuk.

De szerintem felszámolom az aksit...egy éve vettem, szuper, nagy, jól felszerelt, de már a kis gyerekeim miatt (akik folyton halazni akarnak persze...) is sajnos le kell mondanom róla:((( Nagyon szomorú, mert gyerekkorom óta voltak halaim.:(((

2015. jún. 10. 12:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!