Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mik kellenek csapó sügér...

Mik kellenek csapó sügér tartásához?

Figyelt kérdés
Mekkora akvárium kell legalább? Növények fontosak-e, a igen milyenek?

2015. jún. 16. 00:44
 1/5 anonim ***** válasza:
2015. jún. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Nekem valamikor volt hideg vízi akváriumom "hazai" halakkal növényekkel 300-liter, ebben egy ideig csapósügérek is voltak szám szerint 6db kb 5-8cm nagyságúak. Amikor 15-20cm nagyságot elérték,(úgy 1-2 év) kezdet megtelni velük az akvárium.:D Mindenhol ott voltak, jó társhalnak bizonyultak, nem zaklatták a többieket de szemlátomást kinőtték a helyet. Amikor hozzám került egy csapatnyi szivárványos ökle, amit csalihalnak szántak, visszaküldtem őket a tóba ahonnan hozták őket. Én úgy vélem a 300-liter csak eleinte lehet megoldás amíg kicsik, vagy nagyobb akvárium kell,vagy 1-2 halnál ne tarts meg többet. Ha már elérik 15 cm nagyságot nem gond számukra az egyedüllét sem. Én balatoni kövekkel növényekkel és fűzfagyökérrel, ággal, dekoráltam. Szeretnek csoportosan bujkálni, mindenképp kellenek ágak, növények és nagyobb kövekből épített bújók. Kicsiket kell kérni horgászoktól és kell még egy-két vödör víz az élőhelyükről is. Be kell őket szoktatni, mer nem biztos, hogy túlélik ha hirtelen csapvízbe teszed. Ez minden befogott halra igaz, bár az én ökléim jól viselték a kényszermegoldást. Egy két növény amit használtam, tócsagaz, vizi-tök, tündérrózsa, süllőhínár, átokhínár, békaszőlő, rucaöröm, hirtelen ezek jutottak eszembe, de gyakorlatilag mindent összeszedtem amit találtam. Olyan köveket kerestem amit belepett az alga, de a legnagyobb meglepetésemre és bánatomra pár nap alatt "lelegélték" a halak, még a naphal is ette.:D Én csapvízet és tisztított esővizet használtam ez utóbbit később már csak az elpárolgott víz pótlására.
2015. jún. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Beszerzéssel nincs gond, mivel magam is horgászok. Alapból úgyis csak 2-t szeretnék tartani.
2015. jún. 16. 18:29
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Addig amíg nincsenek nézegesd ezt.:D https://www.youtube.com/watch?v=dGlMqdw6fK4
2015. jún. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Nem azért küldtem, hogy te is így tartsd és etesd őket.:D Ekkor sügérnek jóval kisebb halat kell adni, még akkor is ha történetesen sikerülne lenyelnie.
2015. jún. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!