Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most mi van? :|

Most mi van? :|

Figyelt kérdés

Az akváriumomba fél órás bejáratás után már engedtem is a halakat. Azóta semmi bajuk, jól élnek. Mindenhol azt olvasom, hogy a bejáratási idő minimum két hét, különben irgum-burgum.



Másfél év telt el... Semmi...


(Nem, nem tartok 763475136 aranyhalat 0,1 literben, nem kell kérdezősködni...(bocsánatot kérek, de ez muszáj volt...))



2015. jún. 18. 20:06
1 2
 1/13 Salx Narval ***** válasza:
86%
Mi lenne, semmi.:D Ez csak egy tanács a kezdőknek, hogy könnyebben probléma mentesen kezdjék az akvarisztikát. E nélkül is fenntartható az egyensúly csak általában a kezdőknek nem mindig sikerül, neked szerencséd volt, vagy ügyes voltál.
2015. jún. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Gondolom a te halaid már ilyen minden háborút megjárt kigyúrt gengszter néger halak, és meg sem kottyant nekik a fél óra alatt bejáratott víz.
2015. jún. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 raptorus ***** válasza:
78%

Sokmindentől függ, pl. attól is, hogy milyen halaid voltak, adtál-e hozzá csapvíz-kezelőket stbstb. Az irányelv attól, hogy te nem tartottad be s nem "fizettél" érte még szerintem helyes (én is megjártam az első indításkor).

Vegyük úgy, hogy ez nem is kérdés valójában, hanem egy beszámoló volt egy hiperokos és/vagy mázlista akvarista aksi-indításáról :)

2015. jún. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Víztömeg függő dolog, mérések szerint az ammónia 8 nap után apad, lesz belőle nitrit, a nitrit meg a 2. hét után apad.


Ha a két időszaknál, az ammóniacsúcsnál, és a nitritcsúcsnál nincs kimagasló mg/liter érték, amit az adott halfaj kényességéből adódóan még elvisel, akkor nem történik semmi, tehát ez a halak szóivóságán is múlik, plusz azon, hogy menyi vízben oszlik el az ammónia, nitrit.


A másik a behurcolt baktérium mennyiség, mivel baktériumok bontják le az ammóniát, nitritet, ezek a baktériumok lehetnek akár élő növényen, vagy halon, bármilyen dolgon.


Van még a növények ammónia felvétele is, vagyis ők világítási időben felvehetik az ammóniát, ahogy az algák is, ezért jobb részben a reggeli etetés, pár óra múlva már felszabadul az anyagcsere következtében keletkező ammónia, amit a növények, algák felvesznek abból nem lesz nitrit, sem nitrát.

2015. jún. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Ja, bezárva a dolgot, ha lesz nitrát az az szintén növényi tápanyag, plusz szintén szereti 1-2 algafaj.
2015. jún. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Pendulum92 ***** válasza:
86%
A lényeg, hogy ez nem a te ügyességedet, és a szakértelmedet dicséri, hanem a halaid ellenállóképességét, a növényeid ammónia és nitrit felvevő képességét, a heterotróf ammónia fogyasztó baktériumok tevékenységét, egyszóval a természetet.
2015. jún. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Churchill szindrómának hívják! (Pia+ szivar =104 év) A szokásos szöveg: nagyapám is ivott, meg disznót evett szakadásig, mégis 100 évesen halt meg, mert elütötte egy autó. Szóval mindig vannak kivételek, de nem érdemes alapozni rá. Az akvaristák nem akarják, hogy a halaik túlélők legyen...

Remélem nem fogják sokan olvasni a fenti kérdést, vagy bejegyzést! (irgum burgum :) )

2015. jún. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Van egy megérzésem, ami már első olvasáskor is felmerült bennem. Nem füllentettél egy kicsit ezzel a "másfél évvel" kapcsolatban? Megmondom mi zavar, az emberek nagy része nem szokott ennyit várni az önigazolással. Nem lehet, hogy csak pár hét telt el a másfél év helyett és úgy gondoltad, na mos jól megmondom a tutit a sok okostojásnak?:D (bocsánatot kérek, ezt viszont nekem volt muszáj leírnom):D
2015. jún. 19. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A ma kapható, akváriumba közkedvelt anyagok, fák, kövek, agyag talajok, azért okoznak bonyodalmat rendesen, nem csak a bacik véget javasolja mindenki a 3 hét üresjáratot.


Csináltam még év elején egy akvát, érett víz, szűrőkoszt mostam bele, elvileg mehettek volna bele azonnal az élőlények, helyette 3 alkalommal szét kellett szedni. Az elsőre betett növényeket kukáztam, mert egy fa brutálisan el kezdett penészedni, akasztós szűrő van rajta, szinte minden nap eltömődött, a sok váladéktól.

[link]

Jbl fát tettem bele, elvileg nem szabadna neki csinálni, de mégis egyre több fadarabba futok bele ami penészedik 2-3 hétig, utána persze már nem, régebben nem volt ez jellemző a jbl címkés fákra.


A másik az első akváriumnál, hogy nem ismerik a mesterségesen megvilágított akvárium látványvilágát, teljesen mást mutatnak a dolgok az akváriumban mint szárazon, ezért sokan 6 alkalommal szétszedik, összerakják, persze vannak a "jó az" típusok, de ők nem lesznek akvaristák, csak akvárium tulajdonosok, lett egy akváriumuk, kipipálják, hogy van mostmár ilyen is, vagy jól csinálják, vagy nem, ezt az idő dönti el.


Itt az oldalon rengeteg kérdés szólt a halpusztulásról, a felmerült problémákról, a korai indítás utáni betegségekről, nem beszélve az nem át gondolt vásárlásokról, sokan az első éjszaka jönnek rá, hogy nem a legjobb szűrőt vették, mert nem tudnak aludni tőle, gyenge a fény stb, és teljesen újra építik a technikát, nem tetszik a berendezés, új ajzat kerül be, új kövek, fák, növények.


Szóval tapasztalatból az első 3-4 hét nem csak a biológia szempontjából fontos, a halak szempontjából is előnyös, ha nincsenek naponta ki-be pakolászva, és a felmerülő technikai gondok miatt sem előnyös, ha ki vannak téve mérgezésnek, oxigénhiánynak stb stb

2015. jún. 19. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerencséd volt. Orosz rulett, máskor nem lesz. Ha olyan helyen laknál ahol klóros a víz akkor már az pár halat megölhetett volna. Valószínű nem is telepítetted túl.

De lehet,h csak egy idióta troll vagy...

2015. jún. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!