Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1 Hete üzemelő akvárium vize...

Tamás3 kérdése:

1 Hete üzemelő akvárium vize kissé habzik. Halak még nincsenek benne, növény 3 tő az elejétől további 6 tövet tegnap délután ültettem. Ma reggelre habzott fel a víz. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Az aksi 240 literes, eheim külső szűrővel(biológiai töltettel), 2 db T8 30w villágítás (1halas 1 növényes)+belsőszűrövel. 1 vasfa és a növények vannak eddig benne. 1 hete járatom a baktériumok kialakulása miatt.A vasfa 1 napja került bele.
2015. jún. 19. 07:48
 1/3 A kérdező kommentje:
Lemaradt: A vizet 26 fokra állitotam be A fűtőszál a belsőszűrőmelett van. a szűrőre van kötve a levegő befuvás ennek az áramlatába nyomja a külső szűrő a visszatérővizet.
2015. jún. 19. 08:00
 2/3 anonim ***** válasza:

Valami, amit betettél szennyezett volt fehérjével, vagy detergenssel, ami csökkenti a felületi feszültséget, és habzik.

Nem tudom a fa rendesen ki volt áztatva, és le volt sikálva? Vagy valamit nem mosgattál el mosogatószerrel, és nem lett rendesen előblítve? Bár ez utóbbi a legkevésbé valószínű...

2015. jún. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mosogatószerrel semmit nem mostam. A fát 2x kiáztattam 1x megsikáltam és tettem be.Lehet ,hogy a fa okozza a habzást?EZ okozhat problémát? Mára terveztem az első 10 fős csoport telepítését.
2015. jún. 19. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!