Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a teendő, valami fertőtlení...

Mi a teendő, valami fertőtlenítő szer?

Figyelt kérdés
Ma vettem élő szúnyoglárvát a gőtéimnek.Egy adagot kaptak,ették is szépen.Újra akartam nekik adni,de észrevettem két db.hosszú,vékony fehér cérnaszerű férget benne,mozogtak is.Félek,hogy valami parazita,és bekerült a vízbe.
2015. jún. 19. 20:40
 1/2 Salx Narval ***** válasza:
Hát, fertőtlenítőszert itt nem használhatsz. Szerintem próbáld meg kiönteni egy edény vízbe a lárvákat, hátha elkülönülnek a férgektől és így leszűrheted. Egy kis átmosás egyébként sem árt. Milyen szúnyoglárva? Ha vörös akkor elképzelhető, hogy tubifex, vagy televényféreg van közte csak kiürült a szervezete ezért tűnik fehérnek a tubi. Nem ismerek halakra, kétéltűekre veszélyes hasonló kinézetű férget ami a vízből, iszapból gyűjthető. A televényféregre teljesen ráillik a leírásod, ezek is etethetőek sőt mi több, jó kajának minősülnek. Szerintem nyugodtan add neki. Ha nagyon félsz és nem mered megkockáztatni az etetést, én ugyan alaptalannak vélem, akkor fagyaszd le úgy biztosan nem okoz gondot.
2015. jún. 20. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm,ez megnyugtató.Vörös lárvák amúgy,igen.
2015. jún. 20. 06:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!