Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan szedhetem le az akváriu...

Hogyan szedhetem le az akvárium belső faláról a vízkövet, anélkül, hogy lemerném a vizet?

Figyelt kérdés
Kb. egy hete töltöttem fel, de már jócskán vízköves, nem tudom mitől lehet.
2010. márc. 1. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Esetleg algakaparóval megpróbálhatod,de nem lesz 100%os.
2010. márc. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én a hálóval szoktam kapargatni egy-egy cseppet, de amikor csíkban volt, akkor vettem egy finom dörzsit és óvatosan azzal szedtem le. Nem lett karcos.

Amúgy egy ideje mindig felforralom a vizet és hagyom kihűlni. Így sok vízkő ott marad a lábas alján, illetve a tetejéről le szoktam "fölözni".

2010. márc. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget. ..de dörzsi alatt mit értesz egész pontosan, hogy csinálod? Én egyenesen a csapból töltöttem, de egy hét azért nem kevés ahhoz, a belső fala vízköves legyen, és nem csak ott ahonnan elpárolgott, hanem lentebb is
2010. márc. 1. 17:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Tudod amivel a lábasokat szokták sikálni. De szerintem a mosogató szivacs is megteszi, aminek van a tetején az a súroló rész. Sajnos hamar kiül a vízkő. Nekem is ahogy fokozatosan töltöttem fel a felfröcsögő vízcseppek helyén is megmaradt a vízkő. (Két nap alatt csináltam.)
2010. márc. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
fogsz egy szikét/sniccert kiszeded a pengéjét és azzal kapargathatod, én így szoktam, és az üveget ez nem karcolja meg, tök jól le lehet kaparni vele a vízkövet.
2010. márc. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!