Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fehér, kagyló szerű,1-1,5 mm...

Fehér, kagyló szerű,1-1,5 mm nagyságú pöttyök jelentek meg az akváriumban. Hogyan tudnék megszabadulni tőlük?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon szép 190 literes Juwel Trigon akváriumom 3 csodálatos szép fátyolfarkú aranyhallal és 12 darab csigával. Olyan problémám lenne, hogy kb fél éve vettem az állatkereskedésből egy extra fadarabot, amire felrögzitettem damillal az egyik anubis növényemet. A baj ott kezdődött, hogy nem főztem ki a fadarabot telepítés előtt (NAGY HIBA VOLT) mert úgy gondoltam, hogy úgy is egy új akváriumból szedték ki előttem és telepítése után 1 hónapra megjelentek apró fehér pöttyök, még a csigákon és a többi fadarabon is később, valamint a köveken. Olyanok, mint ha ilyen kis mini kagylók lennének, kb 1-1,5 mm nagyságúak. Biztos, hogy azzal a fával érkezetek, mert az utolsó 1 évben semmi új nem került az akváriumba és odáig semmi bajom nem volt. Újratelepítettem az aksit és jól átmostam mindent, kifőztem amit lehetett, teljesen új szűrőszivacsere természetesen és az összes fát kidobtam és a 3 növényt is a biztonság kedvéért!

De most újratelepítés után 1 hónappal megint megjelentek a kis fehér pöttyök, nem találtam még csak hasonlót a neten sem és senki nem tudja nekem beazonosítani akinek idáig megmutattam :-( De most már a szűrő oldalán és az akvárium falán is megjelentek. Őszintén egy kicsit kezdek kétségbe esni, kérlek segítsetek. A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm:-)



2015. jún. 21. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak ilyenek, a vasfával jöttek be. Valami kis mészvázas egysejtűek/algák lehetnek, rendkívül picit és semmivel se lehetett őket eltávolítani, csak ecettel/sósavval. Viszont a végén vettem egy szilikonkaparót, azzal le lehetett őket onnan szedni. A vasfa most így 3 év áztatás után már nem okoz gondot.
2015. jún. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem két ismerősömnek is hasonló panasza volt. Mindketten fával hozták be a penészgombát, de elmúlt. Az egyiknek algázók segítettek, a másiknak a csigáktól is meg kellett válnia.
2015. jún. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
Milyen csigáid vannak? Ha zebrák, akkor lenne egy tippem a fehér pöttyökre. Ezek a csigák mindenhová petéznek,főleg fára, kőre, sajnos az üvegre is, a peték nem kelnek ki és eltávolítani is nagyon nehéz. Nem megyek bele a részletekbe, majd megbeszéljük a teendőket ha beigazolódott a gyanúm.:D
2015. jún. 22. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat:-)


Ahogy az első válaszadó írta, igaz hogy mészvázasak, de egyet "eltakarítok" és csomó másik jelenik meg pár napon belül:-( De semmiféleképpen nem tenném ki az akváriumot ecetes, főleg nem sósavas kezelésnek!


Kedves ballabeci

Milyen algázok segíthetnének eltávolítani ezek a penészgombákat, ha ezek azok?


Kedves Salx Narval

Ahogy már írtam 12 csigám van és köznyelven Rohamsisakos csigának hívják (Neritina pulligera) és ahogy tudom rabságban nem szaporodnak, csak maximum petéket rakhatnak le, de azok nem kelnek ki. De ahogy írtam is, ezek a "fehér pöttyök" a vasfa érkezése után jelent meg az akváriumban, tehát kicsi az esély hogy a csigák petéznek. Az akvárium pedig már lassan 2 éves.

2015. jún. 23. 00:09
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
Igen náluk is hasonló a helyzet, ők is a félsós vizet kedvelik és édesvízben csak petét raknak. Elképzelhető, hogy a fa megjelenése váltott ki valamilyen kémiai reakciót de az is lehet, hogy véletlen egybeesés. Egyes bödöncsigák (rohamsisakcsiga) nem is élnek sokáig édesvízben, mások egy idő után alkalmazkodnak és petét is raknak, de ahogy írtad nem kelnek ki. Az keltette fel a gyanúmat, hogy a csigákon is megjelentek a pöttyök, ezek a csigák is előszeretettel ragasztják egymásra a petéiket, ami tulajdonképpen egy tokocska sok még apróbb petével teli. Fenntartom az állításomat, hogy ez van nálad is, persze megbizonyosodni csak te tudsz róla, ha van hozzá kedved. Nem kell hozzá más mint egy kis üveg tengervíz, vagy tengeri sókeverék, ebben nagy eséllyel felrepedne a peteburok és kikelnek a kicsik. Én biztosan kipróbálnám. [link]
2015. jún. 23. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
Akarom mondani édesvíz és tengervíz keveréke kell a keltetéshez. Esetleg egy jó erős nagyítóval is megnézheted a "pöttyeidet", hátha többet látsz. Ha nem petezsák, akkor viszont fogalmam sincs, hogy mik ezek a fehér izék.:D
2015. jún. 23. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A csiga-vasfa kombó lesz a hunyó. Bármelyik algázó jó az ilyenre állítólag, szokták is javasolni a telepítést ezekkel kezdeni. Az ismerősömnek ancija volt.
2015. jún. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok :)


Az ecetet a száraz akváriumon használtam, utána nagyon sokszor átmostam. A szlikonos részekre persze nem tettem rá. Semmi baja nem lett a halaknak :) Viszont nálam semmilyen algázó nem takarította el (sziámi ormmányos, anci, meg még valamilyen ázsiai algázó, a nevére nem emlékszem). Szóval a legjobban szerintem akkor jársz, ha a szilikon eltávolítóval 'letolod' őket az üvegről. Tescoban kaphatsz 500 ft-ért :)

2015. jún. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Persze, hogy semmi bajuk nem lesz a halaknak egy kis sósavtól, sőt némelyik még örülne is egy kicsit savanyúbb víznek, persze öblítés után ami marad az semmi. Nem kell annyira félni egy kis savtól. Én pl sósavba mártott szivaccsal törölöm le a vízkőcsíkot, mert azért annyira nem volt lágy a víz, hogy egy kevés ne képződött volna a lágyított víznél is. Simán savanyítható a víz sósavval ivatáshoz is, azért nem szeretjük mert egyes növényekben kárt tehet, a halaknak semmi gondjuk nincs a sósavval savanyított vízzel. Nyilván az aranyhalaknák nincs erre szükség de azért ne úgy kezeljétek mint a hipót.:D Az ecet után is bőven elég egyszer átöblíteni a cuccokat.
2015. jún. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!