Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora gond a tubifex esetleg...

Raptorus kérdése:

Mekkora gond a tubifex esetleges túletetése?

Figyelt kérdés
Arra gondolok itt, hogy több forrás azt írta, hogy igen veszélyes, ha befúrja magát az aljzatba s ott kezd el garázdálkodni...azonban én azt vettem észre, hogy, ha sikerül is befurakodnia, 1-2 órán belül a cory-k úgyis megtalálják s lehet 1-2 centi mélyen, akkor is kiássák. Emellett okozhat még más problémát/ez a probléma kevéssé veszélyes, ha vannak ügyes cory-k az akváriumban s a talaj nem túl vastag?

2015. jún. 23. 14:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Amikor nyaralni mentem, direkt tettem be tubit. Kilógott a fejük a homokból, a halak pedig onnan ették őket.

1 hét múlva sem éheztek, mert nem tudták megfogni mindet azonnal. A tubik ugyanis amikor közeledett a hal, gyorsan behúzták a fejüket a homokba. A hal meg ha ügyes volt, akkor el tudott kapni pár szálat, ha béna volt, akkor nem.


Nyilván előfordulhat, hogy a talajba belerothad a döglött tubi, de ha megmozgatod kicsit a talajt egy hálóval, vagy egy vonalzóval, vagy egy kanállal :) akkor láthatod, hogy vannak e benne piros szálak.


Nem voltak coryjaim, csak neonhalak és hasonlók. A cory hamarabb összeszedi, persze, meg a botiák is. Amelyik hal képes túrni a talajt, az ilyen szempontból ügyesebb.

2015. jún. 24. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!