Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi akvárium tervezetről? Többi lent.

Figyelt kérdés

Az akvárium 160 literes.Szürő JBLcristal 901 + 100-as belső szürő. Világitás 3x18 W.Növények.HM, crytorcorine fajták, indiai vizicsillag Crinum calamistratum echinodorus parvula, Hydrocotyle leucephala.

Halak 10 petitella 3-4 oto, 2 boliviai törpesügér és 2

2 pillangó tarkasügér. Ja és a talaj: a manadora és a pro soil-ra gondoltam , nem tudom melyik lenne jobb választás.


2015. jún. 26. 13:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Talajnál a két említett talaj teljesen ellentétesek, más-más célra jók.

A manado sima égetett agyag, könnyű, szellős, laza talaj, elsősorban sok évre tervezett halas akváriumok talaja, nem igényel különösebb talajporszívózást, évente elég meglazítani, nálam a halak is maradnak közben az akvában.

Elsősorban nagy gyökérzetű növények alá javasolt a manado, bár nálam meg tudott 2 akvában is kapaszkodni benne a H.M, tápgolyóval szokták, szoktam javítani.


A pro soil puhább, aktív talaj, azaz tartalmaz növényeknek hasznos elemeket, elsősorban olyan akváriumba ajánlott ahova kisebb növények lesznek, nem olyan könnyű mint a manado, jobb bele ültetni, növényes akváriumokba jobb lehet, viszont kiürül, és gyorsabban rothad, így ajánlott cserélni, vagy amennyire lehet évente kivenni, kimosni, majd pótolva a menyiséget visszatenni. Többen írták, nehezen viseli a mosást.


A technika jó, ha nem túl magas az akva akkor elég lehet a 3x18 watt, ha a hm-ből talajtakarót szeretnél ahhoz még lehet kevés, szerintem bármilyen talajtakaróhoz kevés, így a parvulához is.

Én még érett vízzel is kihagyom a kisebb növényeket az az elején, meglátom, hogy alakul az alga kérdés, ha jól, akkor be ültetem őket, egy már érett, algamentes akváriumba.

A törpe szívóharcsa el van keményebb vízben is, a petitella lágy vizesnek van írva, nekem még nem volt, a ramirezi viszont kényes, lágy vizes, rövid élete van kemény lúgosabb vízben.

Vannak lágy vizes halak pl kék neon, amik hosszú életet élnek kemény vízben is, annyi, hogy nem szaporodnak, vannak viszont olyanok amik rövid ideig élnek.

Ma is népszerű még a kék neon, nekem is van, mert a leg keményebb csapvízben is megél 4-5 évet, jó szűrés mellett.


160 literes akváriumhoz mérve nem sok a hal, így a nitrát sem lesz majd sok, a crytorcók gyökeréhez nyomhatsz tápgolyót, sok félét lehet kapni, van házi is, én a neptun/panzi aquaplant talajtablettát ajánlom, mellé esetleg jbl kugeln.

2015. jún. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. jún. 28. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!