Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A növényzet nagyon lecsökkenti...

A növényzet nagyon lecsökkenti az áramlást, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Megnőttek nagyon a növények, ritkításon kívül tudok valamit tenni? Vagy kísérletezzek hogy másfelé nyomja a vizet a szűrő? 60L-es az akvárium, és némelyik növényen áll a szutyok.
2015. jún. 27. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Tegyél bele erősebb szűrőt
2015. jún. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Általában a felszínt szokás fodrozni, az elv az, hogy az áramlat elindul a szűrőtől majd a szembe falon alá bukik, végig megy az ajzatom, majd vissza a szűrőhöz: [link]


Akkor van gond, ha sok a felszínre érő növény, nem tud elindulni megfelelően az áramlat, hamar alá hagy az ereje, erre ügyelni kell.

Ha gyengébb a szűrőd akkor keringesd inkább keresztben, ne hosszában.

Példa nekem is pont fele mint kellene, ezért a front üveg közepére irányítom a szűrő nyomó ágát, itt látszik, hogy jobb hátsó sarokból nyomja: https://www.youtube.com/watch?v=75UEFY7vOL8


Eltelt közben 2 hónap, semmi negatívum nem volt, felszereltem egy esőztetőt ami szintén a jobb hátsó sarokból nyomja, majdnem függőlegesen, a front üveg felé: [link]

[link]


A lényeg, minél szabadabb felszín felé irányítsd a nyomó ágat, ne ütközzön a kezdő áramlat felszínre érő növényekkel, ha nem megy hosszában, keringesd keresztben, nem lesz gondod úgy sem.


Hosszában példa 60cm+30cm+60cm+30 cm az áramlat útja, a rövid oldalon meg csak 30+30+30+30.

2015. jún. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A dús növényzetbe végül is értelmetlen nyomni a vizet, leveszi az áramlást, és a növények is össze vissza hajlanak, ha nem tudod fölöttük nyomatni akkor szabad felszínfelületet keress, arra állitsd, berajzoltam a 75 literesem áramlását: [link]
2015. jún. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!