Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fekete háttér mennyire befolyá...

Fekete háttér mennyire befolyásolja a fényviszonyokat?

Figyelt kérdés

Fél év után most ragasztanék egy fekete kartont háttérnek. Elég sűrű a növényzetem, főleg hátul. Nem fogják a háttérnövények alsó részei megsínyleni a fekete hátteret?


Odapróbáltam és szerintem sötétebb van a kartonnal, hiszen hátulról nem kap fényt az akvárium.


2015. jún. 27. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Jelentősen, de a halak láthatóságát sem javítja, jobb egy természetes körülményeket ábrázoló poszter.
2015. jún. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nézd, ha eddig hátulról is kapott fényt az akvárium akkor elképzelhető, hogy emelned kell a fényerőt, függetlenül attól, hogy milyen színű hátteret használsz. A sötét egyszínű háttér kiemeli a növények és halak színét, valamint növeli az állatok biztonságérzetét. Ha dús a növényzeted nem nagyon van jelentősége mert ugye nem igen látszik.:D Én kerülném a giccses hátlapokat, de végül is mindegy, mert az sem látszana a növényektől.
2015. jún. 28. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én egy sima fekete kartont vettem és kivágtam a hátlap méretét. Amikor odapróbáltam, akkor vettem észre, hogy hátul a növényzet alján jó nagy lesz a sötétség.


Eddig nem volt háttér, a fehér színű fal előtt áll az akvárium, ezért sokkal világosabb alul is.

2015. jún. 28. 10:57
 4/6 Pendulum92 ***** válasza:
Fehér egyszínű háttér is szép.
2015. jún. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor veszek egy fehér kartont és kipróbálom :)
2015. jún. 28. 19:50
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Akármilyen színt választasz az eddig beeső fénytől mindegyik takarni fogja az akváriumot a sötét és a világos hátlap is. Azt is érdemes nézni színválasztáskor, hogy milyen a halak színe. Csak egy példa, a neonok sötét háttérnél érvényesülnek, a molly-k, vagy fekete vitorlások nyilván egy világosabb háttérnél. Érdemes próbálgatni aztán majd meglátod melyik tetszik jobban, nem kerül sokba pár kartonlap.:D
2015. jún. 29. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!