Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől barna foltos a növényem...

Mitől barna foltos a növényem levele? A növény: Microsorum pteropus.

Figyelt kérdés

2015. jún. 28. 11:17
 1/4 kari ka válasza:
Vashiánya van.
2015. jún. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és azt hogy lehet pótolni?
2015. jún. 28. 14:30
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Nem probléma a vaspótlás a legtöbb növénytáp tartalmaz vasat,pl az Easy profito, sőt szerintem a vizeinkben is van elég ha csinálod a részleges vízcseréket az akváriumod méretének függvényében. A vashiány tapasztalataim szerint sárgulással jár és elsőként az új leveleken jelentkezik. Blokkolja a fotoszintézis folyamatait ezért sárgulnak a levelek, majd elhalnak és végul az egész növény elpusztul. Nálad más gond lesz, szerintem még csak nem is tápanyaghiány. Bármit is írnak ennek a növénynek az igénytelenségéről, nekem más tapasztalataim vannak. Bizony kedveli a lágy és enyhén savanyú vizet, továbbá szereti az erős áramlást is. Nagyon kényes a gyökérzet tisztaságára, ha belepi az alga elhal a gyökérzet és az adott gyökércsoporthoz tartozó levélzet is, szerencsére az új hajtások épek maradnak amíg azokat is el nem lepi az alga. Szerintem érdemes egy gyökérhez rögzíteni és az áramláshoz közel tenni. A másik megoldás az ha egy kupac mohára van téve és időnként kivesszük, átmossuk az egész gyökérzetet mohástól. Lassú növekedése miatt hasonlóan az anubiashoz az algák megtelepedhetnek rajta, hatásos védekezés lehet ellene a törpe szívóharcsa vagy egy csapat garnéla. Tehát gyökérzetét tisztán kell tartani az elhalt részt jobb levágni. Mindennek ellenére egy kis növénytáppal azért érdemes kezelni a vizet,(főleg ha más növényed is van) bár nálam a lágy és enyhén savanyú vízben e nélkül is jól boldogult. Kisebb foltok ugyan voltak az enyémen is főleg az öregebb leveleken de nem volt vészes. Talán majd ír más is aki jobban ért hozzá nálam, én csak ennyit tudok mondani róla.
2015. jún. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az nem lehet hogy nem elég erős neki a fény?
2015. jún. 29. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!