Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van olyan aljzatporszívó, ami...

Van olyan aljzatporszívó, ami ér is valamit?

Figyelt kérdés

Mert ami legutóbb használtam maximum arra volt jó, hogy a vizet kiszívjam az akváriumból vízcserénél. Másra nem igazán. A talaj porszívózására teljesen alkalmatlan a kavicsokat, ürüléket nem szívja elég erősen, kb. a cső feléig jutnak el és kész. Nagyon minimális anyagot szív fel a vízen kívül...


Erről lenne szó :


[link]



2015. júl. 1. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem egy sima kínai van, teljesen jó, golyós, még megszívni se kell. Néha eltömődik, akkor kipucolom és kész.

A talaj felett fel-le vagy előre-hátra mozgatom, ezzel szívó hatás jön létre, teljesen meg vagyok vele elégedve.


Ha kell, befogom a cső végét és addig nem szívja a vizet, amíg el nem engedem, így tudok "manőverezni" is a csővel (sziklák, vasfák, növények között)

2015. júl. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én meg ilyet használok, csak kicsit átalakítottam, rövidebbre vágtam a tölcsér részét, meg kicseréltem a csövet rajta rendes gumi csőre, mert azon a recésen túl lassan folyik át a víz.

[link]

2015. júl. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Salx Narval ***** válasza:
Az enyém még egyszerűbb. Egy szilikoncső végére erősített 1,5 dl-es műanyag flakon, ennyi az egész és tökéletesen működik.:D A flakon méretével kell egy kicsit játszani amíg megfelelő méretűre szabod, a méretét a talaj súlya és szemcsenagysága határozza meg. Homoknál nagyobb, kőzúzaléknál kisebb flakon kell, gondolom ez értelemszerű.
2015. júl. 2. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ez is azon az elven működött, mint ahogy az első válaszban le van írva, de rohadt gyengén szív...

Köszi a válaszokat !

2015. júl. 2. 13:30
 5/10 Salx Narval ***** válasza:
Lehet, hogy túl vékony a cső, vagy túl nagy a palack. Egy próbát megérne egy kis átalakítás pláne ha így használhatatlan, vedd le a végéről a gyári palackot és tegyél rá egy kisebbet, ehhez még tönkretenni sem kell.
2015. júl. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy egy kicsit bele kel nyomkodni a talajba, hogy felkeverje a mulmot? Nem elég ha csak a talaj fölött mozgatod. Gondoltam megemlítem, hátha ez a gond.
2015. júl. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam... Köszi !
2015. júl. 3. 16:34
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Na, és így már működik?:D
2015. júl. 4. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
2015. júl. 4. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mert azóta sikerült eltörnöm :/

De az újjal majd megpróbálom.

Nemsokára úgy is nagyobb akváriumot szeretnék, ahhoz meg ugye másik talajporszívó is kell...

2015. júl. 5. 11:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!