Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A teknősöm nem akar enni és...

A teknősöm nem akar enni és ki akar mászni az edényéből, mi a baj?

Figyelt kérdés

A vörösfülü teknősöm már egy hete nem akar enni. Kicsi fagyasztott halat szoktam neki adni. Viszont folyamatosan kapar, ki akar jönni az edényéből. Kb. 30 cm több mint 20 éves.

Mi baja lehet?



2015. júl. 1. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
hát tedd ki, hadd mászkáljon
2015. júl. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Edényben tartod a teknősöd?

Egy 20 éves jószág többet érdemelne.

Szép, árnyékos kerti tó, vagy egy minimum 300 literes akvárium a megoldás. Abból nem akarna kijönni.

Nézz itt szét:

[link]

2015. júl. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az etető edényéből akar kimászni? Nekem ez jött le belőle.. Nem lehet, hogy túl kicsi neki? Az én teknőseim akkor csinálták ezt, amikor nőttek egyet, és kicsi lett. Kaptak egy nagyobbat. Próbáld meg, hátha ez használ. Mennyi az etetési idő nálad?
2015. júl. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, hogy etetőedény...

Egy húsz esztendős példánynak elég hetente egyszer -kétszer enni adni, és halacskát ritkábban. Húszévesen már nem igazán fagyi halra vágynak, hanem inkább növényi eleségre. Tedd nagyobb edénybe, és változatosan etesd. Pitypang, útifű, jól átmosott saláta, ritkán gyümölcsök is szóba jöhetnek, de ha lehet ne citrusfélék. Ezeket a növényeket nyugodtan nagy tételben is beteheted az akijába, szeretnek rájárni. Én úgy szoktam, hogy a kövek közé szorítok egy csomó friss salátát, és rájárnak. Néha hálóval ki kell szedegetni a saláta darabokat, de annyi baj legyen. Ha etetőedényben eteted, mindig legyen víz is benne.

2015. júl. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!