Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Amano garnéla az akváriumban?

Amano garnéla az akváriumban?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom ennek a garnélafajtának csak sós vízben kelnek ki az utódai, de nekem sima édesvizű aksim van. A kérdés az, hogy ha mégis raknak petét és az nem kel ki, nem fogja rontani a víz minőségét, esetleg valami fertőzést terjeszteni? További tudnivalókat ha tudnátok mondani erről a fajtáról azt megköszönném :)

2015. júl. 2. 22:47
 1/1 Salx Narval ***** válasza:
Ha petéket látsz rajta akkor azokat el is ereszti, sőt ki is kelhetnek, csak 1-2 nap után elpusztulnak édesvízben. 33g tengeri sót (akvarisztikai tengeri só, nem asztali:D) kell 1 liter vízbe elkeverni, ebbe kell legyenek kb 1 hónapig de inkább azt mondanám, hogy 2mm nagyságú korukig. Nem részletezem tovább.:D Egy kicsit sűrűbb vízcserével megúszható a fertőzés és hasznos dolog egy-két kisebb csiga is, ha vannak kishalak akkor azok megeszik nincs rá gondod. Egy nagyobbacska akváriumban viszont elenyésző terhelést jelent ennyi pete, vagy bébigarnéla tetem. Én biztatnálak a felnevelésükre, de ez a te dolgod.
2015. júl. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!