Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem tudom, a kútvíz elég lágy...

Nem tudom, a kútvíz elég lágy lehet a diszkoszhalnak?

Figyelt kérdés

2015. júl. 3. 22:26
1 2
 1/14 Platypus ***** válasza:
A hazai kútvíz jellemzően a nagyon kemény kategóriába esik.
2015. júl. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Semmi képpen nem.
2015. júl. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hogy tudom megmérni milyen keménységű az a víz?
2015. júl. 3. 23:16
 4/14 anonim ***** válasza:
Besétálsz egy akvarisztikai szaküzletbe és kérsz tetszett vízkeménységre!de ingyen is megmondom neked hogy a kútvízben nem fogsz diszkoszokat jól tartani!
2015. júl. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

[link]


A kéket és az átlátszót öntögeted össze.

A zöld kupakos sárga lötty nem kell hozzá.

2015. júl. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Salx Narval ***** válasza:
A jó kútvizet pont azért szeretjük mert ásványi anyagokban gazdag és pont ideális hőfokú. Inni tökéletes de ezek általában jó kemény vizek. Sajnos kevés már a jó kút a sok vegyszerezés miatt. Mindenképp érdemes bevizsgáltatni, ha kútvizet isztok. Én esővizet gyűjtöttem anno ( szabad esésből,egy kis fürdőmedencébe) és ezt még kezeltem Sera toxiveccel, az elpárolgó vizet ioncserélt vízzel pótoltam, később kevert ágyas műgyantával lágyítottam, persze ez csak az alapvíz ehhez még jöttek a cser és huminanyagok. A szaporításhoz ettől pontosabban beállított vízértékek kellenek de a tartásukhoz tökéletes.
2015. júl. 4. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Szia! Nekünk vannak halaink, de diszkosz hal nincs benne. De viszont azt tudom, hogy ha akváriumot takarítasz, akkor el tudom neked mesélni, hogy hogyan kell:

1. Keresel egy tálat, amibe bele fér az összes halad.

2. A tálba mersz ki vizet az akváriumból.

3. Hálóval ki szeded a halaidat az akváriumból.

4. Ha nincs már hal az akváriumba, ki öntöd az akváriumból a vizet, és el kezded takarítani az akváriumba lévő kavicsokat, kagylókat.

5. Ne az összes kagylót takaríts meg, mert akkor éhen hal az alga evő halad!

6. A kavicsokat, kagylókat tedd vissza az akváriumba és öntsd tele vízzel. De azonnal ne tedd bele a halakat, mert a víznek van klor tartalma, amitől a hal megdöglik!

7. 2. nap tedd a halakat az akváriumba!

Egyéb jó tanács:

Naponta egyszer adj a halaidnak, vagy minden második nap. Ha naponta egyszer adsz nekik, akkor 2 csipettel, és ha lehet akkor délben. De a hal kaja mennyisége attól függ, mennyi halad van!

Jó akvárium takarítást !

2015. júl. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7-es: és a szűréssel mi lesz???
2015. júl. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nekem már van vagy 3 éve egy 100 literes akváriumom, de most olyat akarnák amiben tarthatok diszkoszhalat. De sajnos már kezdek lemondani róla, mert a lágy vizet szereti a mienk pedig nagyon kemény :(.
2015. júl. 4. 10:46
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

off:

7# válaszoló, nem tudom mi a helyes, kinek mi vált be, de én szinte mindent amit írtál másképpen csinálok, és ezzel nem vagyok egyedül. Sikeres akváriumok vannak, algamentesek, öregek a halaim. Még az etetés ideje sem stimmel, én reggel adok enni, a halak anyagcseréje után gyorsan szabadul fel az ammónia, amit világítási időben a növények felveszek, a többi a baktériumoké, akiket te a teljes vízcserével kipucolsz.

Algám nekem nincs, az algaevők spirulina tablettát, főtt, párolt zöldséget kapnak.

A halakat soha nem elemem ki, néha van egy kézi talaj lazítás, tiszta szűrő mellett.

Az akváriumból soha nem öntöm ki az értékes érett vizet, 30% körül néha frissítek.

2015. júl. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!