Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen sötét színű aljzatok...

Milyen sötét színű aljzatok vannak?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy új társas akváriumba fekete terákat (is) tartani. Azt olvastam róluk, hogy a sötét talaj növeli a biztonság érzetüket, illetve a színük is szebb.

Milyen sötét talajok léteznek ?

Lesznek az akváriumban harcsák is, szóval olyan kéne ami nem sérti meg a bajuszukat...

Van talaj, ami ezeknek a kritériumoknak megfelel ?



2015. júl. 6. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
JBL Sansibar Black
2015. júl. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
a harcsáknak fekete talaj nem jó, nekik apró szemű aljzat kell (nagyon apró) ami nem sérti a bajszukat
2015. júl. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A jbl ajzatok tökéletesek ajzat lakóknak, nekem manado van, de a gyártó szerint jó a sansibar is talajlakóknak: [link]


Ha nem kell annyira sötét akkor van a manado is.

2015. júl. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat !

Az első válasz után meglestem a JBL sansibar black leírását, ott azt írja megfelel a talajlakó halakn ks.

Harcsáknak miért ne lenne jó ?

Manadot artam eredetileg, de utána a fekete tetrák miatt gondoltam sötétebb aljzatra.


A sansibar black amúgy növényeknek ks megfelel ?

Fel tudják veni a tápanyagot ? (AquaBasis plus lenne alatta)

2015. júl. 6. 18:43
 5/8 anonim ***** válasza:
fel tudják venni hisz nem csak a homokban fognak gyökerezni, belegyökereznek a táptalajba
2015. júl. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem javaslom a homokot, csak a szívás van vele, főleg ha be is rohad. igaz nálam csak fehér volt, ami szintén JBL annak folyton lealgásodott a teteje, és folyamatosan le kellett szívatni. Már évek óta használom a freshapfban kapható színezett fekete aljazatot, én ezt javaslom, ebből van fekete is. talajlakó halak mellett is bátran használhatod, nem kavarják fel, nem éles a széle.

Egy korai kép az akváriumról:

[link]

2015. júl. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet ! :)
2015. júl. 7. 14:34
 8/8 anonim ***** válasza:
JBL Manadó nagy szívás volt olyanom is, annyira könnyű, hogy az akvárium túloldalán ahol megfordult a víz, ott folyton elhordta a vízáramlat a talajt. Illetve egy halfarokcsapás is felkavarja, szóval az inkább garnis , nanohalas akiban jó sok növénnyel, talajlakó halaknál, páncélos harcsáknál nem ajánlott.
2015. júl. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!