Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 80-100 literes kezdő akiba jó...

80-100 literes kezdő akiba jó választás az Eheim 2413 Biopower 240 belső szűrő biológiai töltettel? Növényt is szeretnék aminek nincs nagy fényigénye jól mutat, és "sügérálló". Lámpát később szeretnék venni mivel nem férne már bele a keretbe. Thx

Figyelt kérdés
Sokcsíkú csigasügér (Neolamprologus multifasciatus) mellé milyen fajokat tehetnék? Tetszenek a harcsák, sügerek. Mennyi és mekkora halakat lehet ekkora akiba rakni?

2015. júl. 7. 23:49
1 2
 1/15 Salx Narval ***** válasza:
Én nem tennék mellé mást, úgy mutatós, ha felnevelnek egy kolóniát és nagy csapatban vannak. Ha mindenképp társítani szeretnéd akkor a standardból és a napfoltosból is vegyél párat, lehetőleg a 100literes akváriumot válaszd. Mindegyikből elég 1 hím és 2nőstény a szaporulatról ők majd gondoskodnak. Nagyobb csigákat is tehetsz az akváriumba. A csigaházak csúcsát lyukaszd ki ,hogy ne szorulhasson bele a levegő, elég jól fordulnak és tolatnak de fő a biztonság. Én anubias féléket és tüskéshínárt tennék a vízbe, talajnak fehér kvarchomokot használnék és sziklákkal dekorálnám. Világításnak 2db 20-25W-os 5000-6500K kompakt fénycső is elég, nem fontos drága armatúrát venni, de világítás mindenképp kell a növényeknek. Ezt a szűrőt én jónak és elégnek tartom 1-2 heti 20-30%-os vízcsere mellett. Sokat számít, hogy mennyi és milyen növényeket telepítesz, akár havi szinten is elég a vízcsere ha gyorsan növő növényeid is vannak.
2015. júl. 8. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Salx Narval ***** válasza:
Adnék még pár kiegészítő tanácsot, amennyiben az általam javasolt körülmények mellett döntenél. Az anubiast kötözd kövekhez és úgy tedd a homokra, ha algásodna akkor esetleg ki is veheted és szivaccsal lepucolhatod, bár ha veszel tüskéshínárt is kevés az esélye komolyabb algásodásnak. A homok durvaszemcsés és jól süllyedő legyen, mert ezek a halak túrnak mint a gép.:D A köveket, sziklákat mindig az üvegre tedd és úgy töltsd fel homokkal, mert képesek aláásni. Kézből etess, mert nagyon falánkak, ha csak úgy bedobod a kaját lehet, hogy pár hal bezabál és a többi éhen marad. Hát hirtelen ennyi jutott eszembe.
2015. júl. 8. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos információkat. Ha választani lehetne akkor a biopower 240 vagy inkább JBL CristalProfi i100 ?


Milyen sziklákat nézegessek? Azt is olvasgattam, hogy az se mindegy milyen kövek vannak bent mert kioldódik belőle a mész stb..


Növénynek esetleg táptalajok? Vagy azért ajánlottad az általad felsorolt fajtákat, mert azoknak az is jó ha csak a homokban vannak?


Esetleg termosztátos fűtés kell a halaknak?

2015. júl. 8. 04:25
 4/15 anonim ***** válasza:
A táptalaj teljesen felesleges, fűtőre mindenképp kell gondolnod, 25-26 fokos vizet igényelnek. A kövek közül mehet a meszes is mivel kemény vizet igényelnek, sőt ha lágyabb a vized akkor kötelező is a mész. Egy tanács, lehet jobban járnál másik fajjal nagyon félősök, ismerősöm nagyot "csalódott" bennük, alig látta őket és csak az alsó harmadba mozogtak. A bulldog csiga nem tetszik? Jóval vehemensebb halak. még az ember kezének is nekimennek.
2015. júl. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Látni is szeretnék valamit belőlük :D Jól néz ki a buldog is.

Bármilyen sügér fajra nyitott vagyok végülis, aminek elegendő a 100literes akvárium.

Viszont ami még nagyon érdekel, hogy az általam említett két belső szűrő közül melyiket érdemesebb megvenni? A JBL-t vagy az Eheim-et?

2015. júl. 8. 10:45
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem ismerem ezeket a szűrőket.

Amik szóba jöhetnek még halak nálad:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Persze ezek csak magukba.

2015. júl. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Salx Narval ***** válasza:
Én az Eheim-et választanám de jó a JBL is. Minden afrikai sügér ijedős az én Malawi sügéreim is. Ha közelít valaki az akváriumhoz a szoba közepénél már észreveszik és már el is tűntek. Bent kuksol mindegyik a barlangjában vagy lapítanak a sziklák között. Ha odamegyek és megállok pillanatok alatt előjönnek kaját kunyerálni, akkor már nem bujkálnak. Ettől függetlenül minden egyes közelítésre hasonlóan reagálnak. A csigasügérek is hasonlóan viselkednek, ijedősek de hamar előjönnek és ásnak tovább, vagy udvarolnak esetleg veszekednek. Szerintem jó választás egy példából nem szabad kiindulni. Sok csigaház és bújó kell, hogy növeld a biztonságérzetüket. Ahogy a kolléga is írta, jó a mészkő is. Az én malawi sügéreimből is csak egy fajtát tarthatnál ekkora helyen, abból sem sokat ezek 10-12cm halak és erős területvédők. Én nem szólok bele azt választod amelyiket akarod, ha döntöttél megbeszélhetjük.
2015. júl. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Salx milyen sügereid vannak?
2015. júl. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Salx Narval ***** válasza:
Aranysügér, tűzsügér, rot-rot (narancs és fehér),vérvörös tarka sügér, "nyasza" kék zebrasügér.
2015. júl. 9. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szép kis banda lehet. A hemichormis nem kezdi ki a többit , főleg az sp 44-et?
2015. júl. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!