Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akváriumhoz milyen...

54 literes akváriumhoz milyen külső szűrőt ajánlotok?

Figyelt kérdés
2015. júl. 10. 02:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%

külső szűrőt? 200 liter felett esetleg.

54 literes akváriummal csak szívni fogsz. minimum 300 litereset vegyél. sokkal kevesebb gond. 54 literben egyszerűen nem fog beállni a biológiai egyensúly.


Ha mindenáron külső szűrőt néznél hozzá, vagy kívülről akasztós, vagy házi barkács. 54 literes akvárium max. szűrőakváriumnak lenne jó, de még annak is kicsi. Halaknak meg pláne.


Nézz inkább nagyobb akváriumot az akvarista.hu aprói között, vagy egyéb portálokon.

2015. júl. 10. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%

Tetratec ex 400.


(Egyébként van igazság abban, amit az 1-es mond...)

2015. júl. 10. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
Ilyen kicsi akváriumhoz ne vegyél külső szűrőt, felesleges. Szinte bármelyik belső szűrő elég. Amúgy én sem szoktam javasolni kicsi akváriumokat, sokkal problémásabb mint a nagy, de sokszor helyhiány miatt döntenek a kicsi aki mellett.
2015. júl. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
15%
Egyáltalán nem felesleges a külső, sőt... A tetra 400-as csak régi szériába van, tömítésük nem a legjobb. Inkább az új plusz 600-as. Akkora a tartálya és az ereje,h csak 6-7 havonta kellene takarítanod.
2015. júl. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Miért ne állna be a biológia egyensúly 54 literbe? Valaki elmondhatná. Normális telepítés, világítás, növények mellett, semmi gondja nem lesz vele, ha betartja a szabályokat.
2015. júl. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Ha B Jocit megkérjük megmutatja hasonló méretű neonhalas akváriumát, milyen beállatlan a biológiája. :)
2015. júl. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%
Nekem 57 literes a legnagyobb akváriumom, és azzal van a legtöbb gondom (persze, én vagyok a hibás, az ideálisnál olykor több fényt kap, tisztában vagyok vele, de nem tudom máshová tenni, nem is "morgok" miatta). Van 2 db 30-asom is (azzal is kezdtem), soha semmi bajom velük, pedig nem vagyok valami nagy akvarista. Szóval az 54 liter szerintem jó méret, ha a halaknak elég.
2015. júl. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
12%
Bár nem én írtam, de egyetértek azzal, hogy nehezen állítható be a biológiai egyensúly egy kicsi akváriumban. Nem arról van szó, hogy lehetetlen, sőt nagyon is lehetséges. Csak a külső hatások, hibák pl. túletetés, melegedés, gyenge szűrés, túltelepítés, erős vagy gyenge fény hamarabb felborítják ezt az egyensúlyt mint nagyobb vízben. Ez nem csak hozzáértés kérdése, hanem biológia. A nagyobb természetes vizekben is kevesebb kár keletkezik a szennyezés miatt, mint a kisebb természetes tavakban. Nekem is volt 60 literes akim, nem volt sok gondom vele, de amikor 140 literesre váltottam, láttam a különbséget.Még azt is belső szűrővel toltam probléma nélkül. Most pedig egy 300 literesem van. Össze sem lehet hasonlítani... Sokkal könnyebb nagy akváriummal.
2015. júl. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

Külső szűrőnél van egy vödörméret, és egy fogyasztás, jelenleg vannak a 10-13 wattos, 700-800-900 /órás külsők, 10 watt az jelenleg kb évi 3600 ft, a nagyobb külsők 1000-1200 liter/órával, 20-22 watt árammal évi 7200 ft áramot esznek.


A 10-13 wattos külsők 20-100 literes akváriumig használhatóak, a 20-22 wattosak 40-200 literes akváriumig jók. Ha erősek, akkor vissza lehet venni a nyomó ág csapján. Hangerőben minimális eltérés van a nagyobb, és a kisebb szűrők hangja között, szérián belül.


Én a német márkákat preferálom, eheim, jbl, tetra, ha van rá keret akkor vedd a nagyobbat, később esetleg lehet nagyobb akvára is használni.


Ex 400 az úgy tudom törölve lett, nem gyártják, a jbl e 401 kicsi, az eheim 2211 is kicsi, fölötte bármelyik jó, pl eheim classic 2213, jbl e701, tetra ex 600, jbl e901, tetra ex 801 stb talán még az aqua nova, és az atman amit számításba vennék, ott is a 10 watt fölötti, 600 liter/óra fölöttieket.


Eheim classic csak csapokkal játszik, a 2213 440 liter / órája csalós, mivel az valós érték, csapok nélkül mosógépnek lehet használni az akvát.


Pl éheimnél ennyi a 300 liter/óra: https://www.youtube.com/watch?v=v7byE39hVb4

https://www.youtube.com/watch?v=75UEFY7vOL8


Magába szűri a netto 35 liter vizet, az akva kristály tiszta, alga nincs, nem talajporszívózók.

Még így is erősnek bizonyult, mivel nincsenek csapjaim, csapok helyett függőlegesbe tettem egy esőztetőt, így nincs cunami: [link]

[link]


Rengeteg eheim van a neten használtan, én is vettem, csapok legyenek, nekem sajna nincs.

2015. júl. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
A szettek nagy része 54 literes ami kb semmire se jó, abba tény h nehéz kialakítani az egyensúlyt. De normális világítással és szűréssel- nem túl telepítve- pl; egy csapat nano hallal, heti vízcserével normálisan üzemeltethető egy 54 literes akvárium.
2015. júl. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!