Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Venni fogok a jövő héten egy...

Kokuszlevi kérdése:

Venni fogok a jövő héten egy akvárium szettet szűrő, fűtő, hőmérő, világítás Maga az akvárium 72literes . Hal összeállítás? (lent )?

Figyelt kérdés

8neonhal

4 panda pancelos harcsa

4guppi

2red cherry garnela ??

Meg persze a dekor :élő növény stb...?


Az összeállításban van hiba? A halakra és az akvárium méretére gondolok ?



2015. júl. 10. 19:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szettet nagyon 112 literes alatt nem szabad venni, abba két csöves világítás van, alacsony, és pár közepes fénnyel beérő növény tartható alatta, 2x18 watt a fény, a 72 literesek meg 15 watt fénnyel vannak, ami karcsú nagyon erre figyelj.


Pl ilyen: [link]


Ebbe csak a tető van világítással meg az üveg.

A szettekben gyalázatos a szűrés, jobb inkább külön venni.

2015. júl. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nézz utána, hogy a tervezett állatoknak milyen környezeti igényei vannak. Pl. a neonhalak hőigénye kisebb, mint a guppiké.
2015. júl. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Red cherry, 2 az semmi, vegyél inkább 5 darabot, biztosíts nekik jó körülményeket akkor szaporodnak, szerintem 30-tól van látszatja, nekem a 75 literesembe vannak kb 100-an, nem érzem soknak.

Guppi, ő lehet megeszi a kicsi garnéla, így a viszonylag rövid életű garnélák hamar eltűnnek az akváriumból.


Neonhal, nekik hosszabb úszótér kell, a szabvány 75 literes magas, 60cm hosszú, nem épp optimális nekik.

Neonhal-garnéla, lehet együtt, nálam szaporodnak tőlük szépen a garnélák.

Panda páncélos, figyelni kell az aljzatra, ne legyen éles szemcse, és ne legyen nehéz, pl nagyobb gyöngykavics, bazalt nem jó, jbl manado, rostált apró sóder jó.

Nincs tapasztalatom a panda p..-garnéla kettőssel, mások szerint megvannak együtt, szaporodnak a garnélák.

2015. júl. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Röviden, szerintem gondold át a 72 literes szett vásárlását, ultra gyenge a fény, és átlag gyenge a szűrés, 0,5-1,5 dl szűrőfelület van a szettekben, magasak átlag a gyári szettek, így még haloványabb a 15 watt fény.
2015. júl. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Akkor á neon és a guppi kiesett meg magát a szett, ti mit ajanlotok? Milyen felszerelést? Oyan 25000 forintot szannek a dologra szűrővel, futovel, fénnyel együtt most kezdtem bele ebbe a halas témába köszi?!
2015. júl. 10. 20:13
 6/14 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért csak a telefon úgy gondolja hogy atalakitja a szavakat ! :D
2015. júl. 10. 20:14
 7/14 anonim ***** válasza:

Milyen szettről van szó? Linket tudnál küldeni?


25000ft az nem túl sok, két lehetőség van, az egyik, hogy veszel egy szettet, majd később feljavítod a fényt, és szintén később veszel egy olyan szűrőt ami benne van.

Bele lehet futni azért elég sz..r szűrőkbe, pl 1 év után ilyen a hangja: https://www.youtube.com/watch?v=dTlJMN0A2A0


A fény tuning ilyesmi: [link]


Két belső szűrő is működhet, nálam is volt akva amit igy oldottam meg: [link]

2015. júl. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja a másik lehetőség, hogy apránként veszed meg, vagy 1-2 elem később kerül megvételre, pl fütő mostanába nem kell, az üveg, szűrés, lényeges, ideiglenesen meg főlé mehet egy asztali lámpa.
2015. júl. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
B.Joci éppen nyaralni vagyok, ha holnap írok privátba tudunk beszélni?
2015. júl. 10. 20:43
 10/14 A kérdező kommentje:
[link] itt A linkje
2015. júl. 10. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!