Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A fehérpettyes algaevőharcsa...

Kari ka kérdése:

A fehérpettyes algaevőharcsa egész nap az akvárium falán csüng Miért?

Figyelt kérdés
Hogyan kell tartani, milyen körülmények között kell tartani, fő tápláléka, Életmódja? Ha kérhetem és valaki rámszánja az idejét akkor kérhetnék részletes leírást? Köszönöm szépen!

#Fehérpettyes algaevőharcsa
2015. júl. 11. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Azért csüng az akvárium falán mert az ott megjelenő zöldalgákkal táplálkozik.ezért ajánlják az akváriumokba hogy tisztántartsa nagyrészt az üveget és a köveket díszeket.nagyon igénytelen hal nem fogyaszt boltból kapható eledelt,kizárólag algákkal és az akváriumban összegyülemlő állati és növényi eredetű piszkokkal táplálkozik
2015. júl. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

De eszik bolti tápokat is...

Pl spirulina tablettát,vagy direkt algaevők számára készült tápokat.

De megeszi a forrázott uborkát(vagy a nyerset akit villával tartasz a fenéken)a nyers dinnyét villával az aljzaton tartva,a fokhagymát a tököt,a stb...

2015. júl. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Dioxyde ***** válasza:
Nagyra nő, jó nagy akvárium kell neki azt írták természetben 100 cm is lehet.Akváriumban 50 centire nő azt írják szóval nem lehet 60 literben tartani...A saláta,uborka stb az jó minden algaevő szívesen eszi.
2015. júl. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. júl. 12. 00:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Elsőnek természetes természetes fát biztosíts neki, szüksége van az emésztésének rá, kapsz akvarisztikában is, van amit le kell súlyozni, pl egy kővel.

Megeszi a spirulina tablettát, de felporszívózza a lehulló kaját is később, artemia, krill, mysis, granulált táp, bármi, a talajlakó halakkal ez ütközik, pl páncélos harcsákkal, ezért jobb külön etetni.

Pl bedobsz egy spirulina tablettát, utána a többi halnak kaja.

Ahogy előttem írták adhatsz főtt, párolt zöldségeket is, van amit érdemes főzni 1-5 percig, utána hagyni lehűlni, így lesüllyed, répa, uborka, brokkoli, cukkini, sütőtök, hámozott dinnyehéj.

Van amit csak éppen pár pillanatig kell főzni, leveles zöldségek , saláta, paraj stb


Fa legyen ez fontos, az lesz a törzshelye is.

2015. júl. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Elnézést, ezt benéztem, hasonló lehet mint a plekó, hirtelen ancinak gondoltam, ilyen esetben nincs más mint az, hogy kitapasztalod, egyedenként is változhat a dolog.


Összesitsd azokat amiket előttem írtak, utána próbálgatnod kell mindent.

Van két plekóm ami hasonló mint a halad, egyiksem eszik haltápot, kizárólag zöldséget, és spirulinát.

Az egyik csak az uborkát eszi, a másik inkább leveles zöldséget, haltápot még soha nem láttam, hogy ettek volna.

Az uborka is olyan, hogy inkább nyersen bedobva, félénk halak idő mire "becserkészi" köröz körülötte.

Próbálgatni kell, fa szerintem kell nekik is mint minden algaevőnek, állandóan rágcsálják.

https://www.youtube.com/watch?v=DuKen0xm-F4

2015. júl. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2015. júl. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De nekem a zöldségeket nem nagyon akarja enni.
2015. júl. 13. 09:31
 9/9 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nehéz ügy, próbálgatni kell, nincs más lehetőség, főve vagy nyersen, valamelyik kelleni fog neki, az 100% hogy valamelyiket megeszi majd, az is lehet hogy nem azonnal ezért légy türelmes.

A diszhalinfó 50% ban igaz csak sajnos, egy pár támpontot ad, de komolyabban nem lehet rá alapozni.

2015. júl. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!