Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez az akvárium szett megfelelő...

Ez az akvárium szett megfelelő kezdőknek?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt terveztük a barátnőmmel első akváriumnak, az eladő azt mondta, hogy szettben jobban megéri. Mi a véleményetek róla? Eleinte kis igényű halakkal kezdenénk.



2015. júl. 11. 21:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kis igényű hal nincs, csak kis igényű hal tartó.


És nem igazán tudsz "halakkal" kezdeni, mert ebbe kb 1 db hím betta fér el. Itt kb ki is merül a választék.


Léteznek nano halak, amik tartatók ekkora méretben, de azok általában extra kényesek, igénylik a lágy vizet, azt meg nem valószínű, hogy tudsz csinálni.


Ha az "eleinte" azt jelenti, hogy később más, és több halat is akartok tartani, akkor hülyeség megvenni, ablakon kidobott pénz, mert akkor érdemesebb egyből egy 100 liter körülivel kezdeni, ott már van némi választék a tartható fajok között.


Amúgy végül is elmegy, csak halat nagyon keveset lehet belerakni, mert ez a 40 liter alatti méret nagyon instabil, igazából elég nagy hozzáértést igényel, hogy egy ekkora kanálnyi vízben stabilan kialakuljon az egyensúly.


Én a helyetekben tennék bele (nyilván bejáratás után, gondolom ezzel tisztában vagy) mondjuk 8 db , kizárólag hím guppit.

Azok szép színesek, mindenféle színt össze lehet válogatni belőlük, bírják a sima csapvizet, (mármint nem a klórosat, hanem a keménységre értem) .


Amúgy hogy a szett mennyire éri meg...

Hát így 6-8 guppinak, meg 2 tő anubiasnak nyilván nem érdemes fél milliós akváriumot venni, de ettől még elmondható, hogy a szettek általánosan egy rakás szarból vannak összedobva.

Szóval olcsó húsnak híg a leve.

Visszatérve a növényzetre, nem véletlenül írtam az anubiast. Kizárólag a legárnyéktűrőbb fajok jöhetnek szóba. Az anu. jó, meg néhány gömbmoha...

2015. júl. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

" az eladő azt mondta,"


És ígérd meg, hogy ezt a mondatot, akvarisztikával kapcsolatban soha a büdös életben nem ejted ki, nem írod le, örökre elfelejted!

Az eladó, elad. Pont. Tud áfás számlát írni, halat csomagolni... ezekkel kapcsolatban kérdezhetsz tőle.


Minden másra vannak független fórumok, blogok, cikkek, amiből informálódni lehet.

2015. júl. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves, hozzáértő nőnek tűnt. Ő meg pont a fórumoktól féltett :D nagyon rossz ez a két tűzz közötti dolog.
2015. júl. 11. 22:09
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem az anubias az egyetlen növény ami elvan ennyi fénnyel, van egész sok, persze oad kell figyelni.

Az viszont egész biztos hogy érdemesebb inkább kicsit nagyobbat venni, 60-100 literest.

2015. júl. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az eladó kérdéshez: Azon gondolkozz el, hogy a neked tanácsot adók közül kinek származik ebből haszna. 1. Nekem, aki névtelenül ír neked, akiről azt se tudom ki fia-borja vagy, vagy 2. az eladónak, aki próbál neked minél több cuccot eladni, hogy pénze legyen, amiből kaját meg sört tud venni....Érted?
2015. júl. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem olyan rossz az a szett, és lehet hogy árban jobb így, az igaz. Valaki azt írta max 8 guppi, én inkább 6-ot mondanék. Ha mindent a nagykönyv szerint csináltok, akár működhet is. De minél kisebb az akvárium, annál könnyebb elszúrni; és minél nagyobb, annál könnyebb fenntartani. Azt megértem hogy nem akartok bele komolyabb pénzt fektetni, de megéri, higgyétek el. Akár keresgélhettek használtat, most nyárra nem kell fűtés, tetőt is sokszor le kell amúgy is venni, világításnak megteszi egy asztali lámpa átmenetileg. Ennek a szettnek az árából akár egy 80-100 literes is kijön ha a tetőt/világítást és a fűtést későbbre hagyjátok.
2015. júl. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

" rossz ez a két tűzz közötti dolog."


Ez nem 2 tűz közöttiség, csak olvass történeteket fórumokon, kinek miket ajánlottak eladók, meg mi lett belőle, hányszor vezetett mérgezéshez, hányszor pusztult ki az egész állomány, aztán soha többé semmiről nem fogod majd őket kérdezni.


Mondjuk így a keresőszavakat olvasva, pl kíváncsi vagyok, milyen halakat ajánlana bele (vagy ajánlott) mennyit, és mikor rakhatod bele őket az akváriumba.

2015. júl. 12. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ebből a szettből valami ilyesmit lehet kihozni: [link]


Ultra gyenge a fény, ezért vegetálnak, stagnálnak, vagy tönkre mennek a növények, nagy valószínűséggel az alga fog dominálni, mivel az algának főleg a növények jelentenek ellenfelet.


Pl én 13 watt fényt használok 10 literes akváriumon, [link]


Mi az, hogy kezdő?


Átrendeztem egy akváriumot, 75 liter, megfelelő világítás ment rá, megfelelő szűrés és pont, így indult az új kinézet: https://www.youtube.com/watch?v=wErh5cWf_pw#t=15


Hetente le engedek 20-30%vizet, naponta etetem a halakat, naponta adok 1,5 ml folyékony növénytápot, néha metszem.

Kialakult a növényzet, sok moha lett a pár szálból, elterült a talajtakaró, ezért kikaptam a köveket, tettem be pár fát.


Már nem így néz ki, de látni a menet közben kialakult dolgokat: https://www.youtube.com/watch?v=75UEFY7vOL8


Röviden, etetsz, növénytáp, részleges vízcsere, néha metszés és szűrőtakarítás.

Amilyen technikát választasz olyan lesz az akva.

Vannak igénytelen növények, pl sokan leirták a hólyagos vízikelyhet, mert nem a legszebb növény, jó felszerelés mellett az is lehet szép: [link]


Egy kezdőnek, és egy haladónak, teljesen ugyanazok a teendői, nincs különbség.

2015. júl. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8 éves lányom akváriuma: [link]

[link]

[link]


Mindent, hangsúlyozom mindent ő csinál, nyilván nem ő rakta össze, de a többi lassan 2 hónapja rá tartozik, nem is enged senkit a közelébe, azt is megértette első szóra, hogy nem lehet benne hal, csak csiga garnéla.


Semmi negatívum nincs a kicsi akváriummal, ha pl fognád komplett, és hazavinnéd, te is tudnád helyből csinálni, ennyit jelent a megfelelő technika, persze utána is kell olvasni a dolgoknak.

2015. júl. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

B.Joci!

Egy kicsit óvatosabban fogalmazz, mert az első linken, az , hogy ebből a szettből ilyet lehetne kihozni, így ebben a formában, hülyeség.


A kérdező szettje 37 literes, a linkelt akváriumban meg neonhalak vannak, meg ékfoltos razbórák.

2015. júl. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!