Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Afrikai sügérek?

Afrikai sügérek?

Figyelt kérdés
360 literes akváriumban afrikai sügéreket szeretnék tartani. Más halakkal sok éves tapasztalatom van, de sügérezni most kezdek. Malawi-taviakra gondoltam. Milyen fajtát, és mennyit javasolnátok? Ha lehet térjetek ki a fiú-lány arányokra is. Előre is köszönöm!
2015. júl. 15. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Mbuna?nem mbuna?
2015. júl. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
3-4 faj mehet ekkora akváriumba, h melyik tetszik azt neked kell tudnod. Ivadék korba nem nagyon lehet a nemeket megkülönböztetni, szóval ha nem kifejlett halakat veszel akkor zsákba macska lesz a nemek aránya. Fajonként 6-8 hal mehet. Jó szűréssel heti 20-25% vízcserével 30 halat elbír simán az akváriumod.
2015. júl. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. júl. 16. 12:00
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Nekem, 300-literben 5 fajta van és ez soknak bizonyult ösz-visz 10db10-12cm hal van az akváriumban és 6-8db pár cm-es növendék (ezeknek már kerestem gazdát). Nincs mindegyik párban. Amire figyelned kell, ahány db hal annyi bújó és még legalább 4 pluszban mert némelyik erősebb hím 2 helyre is igényt tart és mindkettőt védi, így előfordulhat, hogy egy gyengébb hal hely nélkül marad ez stresszt okoz. Én úgy építettem meg a 3D-s hátfalat, hogy sok helyen mögé tudnak úszni, így rengeteg kis barlang van. A kövekből épített bújókat vagy ragaszd össze, vagy az akvárium aljára tedd, mert aláásnak és rájuk esik, hihetetlen krátereket ásnak, szinte minden tárgy alá fészket építenek. Ebből eredően a talaj jó vastag rétegben legyen és alaposan át kell mosni. Nálam kvarc homok és 1-3 mm sóder van keverve. Én telepítettem növényeket is, főleg anubias-t és hólyagos levelű vizikelyhet de van jávai moha és tuskéshínár is, ja és pár vízijáccint. Amint látod olyan növényeket válogattam össze amit nem tudnak kitúrni és mégis jó vízszűrők valamint jó bújóhelyet biztosítanak. Nálam Rot-rot, aranysügér, tűzsügér, vérvörös tarkasügér és kék zebrasügér van. A kék zebrasügér hím terrorizálja az yellowokat a többi halat is meg meg kergeti de ők nem félnek tőle annyira. Ha most kezdeném valószínűleg vagy a kék zebrák, vagy az aranysügérek nem lennének. Végül is nem nagy a gond, hiszen 4-5 éve megvannak sőt szaporodtak is de az aranysügérek folyton a hátfal barlangjaiban bujkálnak, szinte csak etetéskor látom őket. Az akváriumot jól szűrd és ha hasonlóképp növényesítesz akkor havonta elég 30% vízcserét csinálni. Spiruliana mindenképp kell és bevált még a Malavi mix is, ezen felül kapnak néha sügértápot és reszelt fagyasztott szívet. Az enyémek nem eszik meg a felkínált zöldségeket, pedig mindent kipróbáltam, marad a drága spirulina és az akváriumban képződő alga. Ha valami még érdekelne írj. Ja ,még annyit, hogy jól érzik magukat már 23-fok körül és jól bírják 28-30fokos vizet is, így én nem fűtöm az akváriumot télen sem.
2015. júl. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Szúnyogháló kell az akváriumra mert a megkergetett halak néha ugranak, bár eddig csak kisebb csobbanásokat halottam de jobb a biztonság.
2015. júl. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Még egy tanács, döntsd el mit szeretnél tartani és egyszerre vedd meg az összeset, lehetőleg minél fiatalabbakat de közel azonos méretűeket. Később ha már felosztották az akváriumot nehezen lehet új halakat betenni.
2015. júl. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megfogadom a tanácsokat! :)
2015. júl. 17. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!