Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezeket A Halakat tarthatom...

Ezeket A Halakat tarthatom együtt?

Figyelt kérdés

ÜDV!

Adott egy 90 literes akvárium!


Szeretnék Tartani benne:

- Zöldsávos Razbóra 3db (2Hím/1Nőstény)

- Mexikói Kardfarkú hal 1db (H)

- Pillangó Törpesügér 2db (H/N)

- Boliíviai Törpesügér 2db (H/M)

- Betta Splendens 2db (H/N)

- Háromsávos páncélosharcsa 3db (2H/1N)


HA valamelyik nem stimmel vagy nem illik bele a társadalomba kérlek írjátok le ha lehetséges indoklással !

és ha tudtok ezekből a halakból meg amiket kivennétek jobb kombinációt nyitott vagyok!



2015. júl. 20. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Röviden: nem. A hím betta kiirtja az összeset (a páncélosharcsák maradnak utoljára). A világ különböző tájairól származnak, meglehetősen eltérő víz/hőmérséklet igényekkel és eltérő viselkedésmóddal. Tessék utánanézni a szakirodalomban.
2015. júl. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Első abba ne légy biztos, h a sügerek le nem rendeznék a bettát. De ettől függetlenül ez nagyon halászlé nekem. A razbóra csapathal, minimum 10 db-ot kell tartani belőle. A páncélosharcsából legalább 5-6db-ot.A sügerek kikezdhetik egymást. Ekkora élettérbe 2-3 fajnál többet nem suvasztanék be.

10 neonhal az egyik fajta sügérből egy pár + 6páncélos működőképes lehet jó szűréssel.

2015. júl. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
A lehető legszörnyebben választottad őket össze, és látszik, hogy semmit sem értesz hozzá.
2015. júl. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Kedves kérdező, megnézted egyáltalán ezeknek a halaknak az igényeit? Nem hinném, mert akkor fel sem merült volna benned ez a társítás. Nem írom le mi a hiba, hiszen szinte minden rossz, a db szám, a nemek aránya és a társítás is, ráadásul. Olvasgasd legalább a díszhal infót. [link]
2015. júl. 21. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Mi van apukám,megsütötta na,hogy ilet kérdezel?

Téget bsenm lehet összezárni 4 tigrissel.

2015. júl. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még régebben találtam egy videót ( az elején a betta hogy menekül lol) https://www.youtube.com/watch?v=xoZqmnNRrwA


Voltak ramirezik, nálam is a videón szereplő viselkedést produkálták, voltak meggyhasú sügereim, azok rosszabbak mint a ramirezi, mert nem csak akkor mennek neki egy halnak ha közöljön, minden halnak nekimentek még annak is ami távol volt, pl 60 cm távolságra.


Törpesügér az mindig lutri, olyan hal kell ami tőle legmesszebb van, még a sügér sügérrel párosítás sem szerencsés.

Én egy pár törpesügérét választanék, bettát nem tennék melléjük, szerintem irritálja a fátyolos úszó, fél perc alatt kinyírják a bettát, az még nem is olyan jó menekülő, védekezni sem tud.


Olyan rajhalban gondolkodj ami középen, fenn úszik, és minél kisebb.

Nálam a pici meggyhasú nősténynek nem okozott volna gondot a gurámik leölése, próbáltam, menteni kellett, de nem a törpe sügeret.

2015. júl. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Hát persze, ezek azért sügérek és a Bolíviai még keményebb a raminál. A felsorolásban a razbórákon kívül a betta nem ellenfél egyik halnak sem. Az egyedül tartott hím xifó is nagyon agresszívé válhat. A betta csak a fajtársaira jelent veszélyt, amúgy egy félénk békés hal, hosszú uszonyai miatt jó céltábla is.
2015. júl. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!