Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kiszáradt fűzfaágat muszáj-e...

Kiszáradt fűzfaágat muszáj-e hetekig áztatni, vagy elég a háncsot leszedni és forró vízben kifőzni? A harcsának kellene, nem hiszem, hogy heteket szeretne rá várni.

Figyelt kérdés

2015. júl. 22. 09:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Rovid ideig, pár percig főzd, utána súrold le, ha nem áztatod sokáig barna lesz a víz tőle.

Valószínű penészedni fog, és terheli a vized, ha megfelelő a szűrés akkor beteheted, belső szűrők szivacsa nem szokta szeretni a fa okozta nyálkát, külső szűrőnél mindegy.

Szűrés, és víztömeg függő dolog ez, a fa mérete sem mindegy, én minden fát azonnal beteszek, benn penészedik az akváriumban, durván 2 hétig tart, külső szűrők vannak, volt akinek a felszínen hártya is lett tőle.

2015. júl. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nem áztattam semeddig és nem is főztem, csak kiszárítottam, de a szárítás nálam egy hónapig tartott, mert feltettem a szekrény tetejére és otthagytam.

Lehet ha a napra kitennéd most hamar kiszáradna.

Van a fának egy nedvessége, amit kienged magából ha nincs kiszárítva rendesen és akkor nyáladzik, meg penészedik, de ha ki lett szárítva, és úgy kerül az akváriumba, az jobb egy fokkal. Szárítás után csak lemostam csap alatt, majd betettem az akváriumba. A háncs körülbelül 1 év múlva kezdett csak leválni róla, azaz csak felpuhult annyira, hogy könnyen le tudtam húzni, és akkor segítettem neki.

2015. júl. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
5 miliméter vékony faágak nem penészedtek nálam, olyanokra tekertem régen jávai mohát. Csak a vastag ágakkal gyűlt meg a bajom. Lehet hogy érdemesebb több vékony ágat betenni.
2015. júl. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!