Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szumátriai díszmárnákat lehet...

Szumátriai díszmárnákat lehet tartani egy 112 l-es akváriumba egy-egy csapat fekete tetrával és páncélos harcsával?

Figyelt kérdés

2015. júl. 22. 16:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Dél-Amerika és Délkelet-Ázsia párosítása. A szumik megcsípkedik majd a fekete tetrákat.
2015. júl. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Akkor a szumikat inkább hanyagolom.... Köszi !
2015. júl. 22. 17:22
 3/16 Salx Narval ***** válasza:
Ekkora helyen nem szerencsés két nagytestű rajhal tartása, tudom, hogy amikor megveszed őket picik de ezek a halak 6-7cm nagyra nőnek. Ha igazán szép rajt szeretnél akkor 10-12 hal kellene fajonként. Válaszd valamelyiket és a harcsákat. A szumik tényleg csipkelődnek, ha nagyobb rajban vannak nem nagyon foglalkoznak más halakkal. Zavaró lenne az is, hogy a tetrák békés lassú mozgású halak a szumik viszont úsznak mint a csík, neki-neki iramodnak majd megállnak. Együtt tartva egyik hal szépsége sem érvényesülne. Az első válaszadónak is igaza van, érdemes legalább egy kicsit odafigyelni arra ,hogy honnan származnak a halaink, ha csak ennyi lenne azt mondanám tartsd őket együtt, ha neked így tetszik de itt a halaknak sem lenne jó.
2015. júl. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi !

És mondjuk serpalazacok vagy valami pontylazac féle mehetne a tetrák mellé ?

2015. júl. 22. 19:16
 5/16 Salx Narval ***** válasza:
Én a tetrák mellé mindig vörös neont szoktam ajánlani mert azonosak az igényeik és jól is néznek ki együtt. A serpa is jó, ha az tetszik, nagyon szép halak.
2015. júl. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nekem is tetszenek a neonok, de nyáron bőven megebb az akváriumom vize, mint amennyit elbírnak a neonok. Még akkor is, ha megy a ventilátor....
2015. júl. 22. 22:37
 7/16 anonim ***** válasza:

A vörös neont diszkosszal szokták tartani szóval neki meg se kottyan a 30 fok.

Az pedig tévhit,h a közönséges neon se bírja, szerinted az Amazonas nem melegszik fel 26-28 fokra?

Diszhal.infonak nem kell mindent készpénznek venni. Nekem vannak 4-5 éves példányaim nem hinném, nyáron nem megy a vizük 28 fok alá. Ha annyira nem bírnák már nem élnének.

Kompetensebb forrás:

[link]

2015. júl. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
-nem hinném
2015. júl. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az Amazonas hatalmas és hatalmas a vízgyűjtő területe is a víz hőmérséklete és kémiai összetétele is ennek megfelelő. Az élővilága és itt most csak a halakat nézve, szintén változatos. Vannak jól alkalmazkodó fajok amik sok helyen más-más körülmények között is megtalálhatóak és olyanok is vannak amik folyó csak egy bizonyos szakaszán vagy csak egy mellékágában élnek. Na, végül is nem akarok kiselőadást tartani az Amazonasról a lényeg az, hogy a kék neonok valóban megtalálhatóak a sötét árnyékolt részeken is ahol 20-23fokos, növényzet szinte nincs a víz fekete csersavtól és lágy az esőktől. Melegebb vízben is előfordul de itt csak akkor ikrázik, ha lehűl a víz 25-26 fokos vizet még simán bírja. A vörös viszont kimondottan a melegebb vízrészek lakója, természetesen nem csak az Amazonasról van szó hiszen másutt is megtalálható, akár 33fokos vizet is bírja. 21-30 fok között megél ha ha nem hirtelen a változás. Szintén a sötét csersavas lágy vizet kedveli de inkább 26-28 fokosat míg a kék inkább 22-24 fokosat. A tetra és az általad említett serpa lazac is ezt a vizet kedveli, mármint a melegebbet. Egyiket sem kell félteni a nyári melegtől sőt télen fűteni kell , hogy 26 fok alá ne nagyon hűljön a víz a tetrák miatt. Amit nem bírnak az a vegyszer, az ammónia és a nitrát, tehát jól szűrt dús növényzetű akváriumban tartsd és ajánlott 112-liternél a 1-2 heti 20-30%-os vízcsere is. Bátran tarthatod őket együtt. Ha kicsit nagyobb lenne az akváriumod vitorlásokat is ajánlottam volna.:D
2015. júl. 23. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Salx Narval ***** válasza:
Bocs a hibákért, úgy tűnik még alszom.:D
2015. júl. 23. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!